x-kom hosting

[8.1] Formatowanie dysku i instalacja nowego systemu 8.1

krzychu9412
utworzono
utworzono

Witam, od nowości na moim laptopie jest windows 8.1 stwierdziłem że po dwóch latach przyda mu się odświeżenie i mam problem z instalacją systemu. Gdy wybieram na początku język akceptuję warunki jest do wyboru instalacja niestandardowa to znaczy wszystko od nowa. Gdy to naciskam powinno się pokazać okienko gdzie zainstalować nowy system oraz podział dysku na partycję. To się nie dzieje a wyskakuje taki komunikat:  

 

The computer started using Windows installation media. Remove the installation media and restart your computer so that Windows starts normally. The, insert the installation media and restart the upgrade. (Do not select |custom[advanced]| to perform an upgrade. |custom[advanced]| installs a new copy of Windows and deletes your programs and settings.)

 

Wiele razy już to robiłem ale z tym spotykam się pierwszy raz. Proszę o pomoc :) Z góry dziękuje

Dark_Moon
komentarz
komentarz

Wygląda na to, że używasz update Windows a nie pełnej płyty (lub pendrive)  z systemem. Uaktualnienie można zainstalować tylko z poziomu Windows.

Dlatego taki komunikat:

Remove the installation media and restart your computer so that Windows starts normally. The, insert the installation media and restart the upgrade.

Czyli mniej więcej w wolnym tłumaczeniu

Usuń instalatora i uruchom Windows normalnie a potem wstaw płytę i wznów instalację

Ten sam problem

http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-2059836/installing-windows-compatibility-report.html

krzychu9412
komentarz
komentarz

zgadza się, windows jest na bootowalnym pendrive. Czyli nie załączam pendrive z biosu tylko normalnie? Usunąć instalatora? Możesz jaśniej?

 

Dark_Moon
komentarz
komentarz

To jest jedna z możliwości błędu, którą podałem ale jeżeli masz na pendrive pełną wersję Windows a pendrive jest dobrze zrobiony to nie powinno być takiego komunikatu.

Wiem z doświadczenia, że instalacja z pendrive powoduje rożne kłopoty a z płyty rzadko.

Więc spróbuj zainstalować z płyty. Ten komunikat jest typowy jak ma się płytę z wersją upgrade wtedy taka instalacja musi się zaczynać z poziomu Windows. Możesz spróbować zrobić tą instalację z poziomu Windows jak się nie da inaczej a jak nie to z płyty CD.

krzychu9412
komentarz
komentarz

Okey dzięki wielkie z Rana spróbuję :)

krzychu9412
komentarz
komentarz

usunąłem wszystko z dysku za pomocą wiersza poleceń clean all i dalej to samo wyskakuje :/ wgrałem win na płytę i również to samo

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.