x-kom hosting

"Brak zainstalowanego urządzenia wyjściowego audio"

Blackpool197
utworzono
utworzono

Hej, witam. :huh:

 

Wczoraj mój laptop (lenovo, mam go 2-3 lata) zaniemógł. Ostatnimi czasy chodził bardzo wolno, aż w końcu wczoraj nie włączył się. Musiałem zgodnie z instrukcjami "automatycznej naprawy komputera" cofnąć wersję Windowsa, ale z zachowaniem danych, a usunięciem aplikacji. I tu pojawia się problem.

 

Laptop zaczął chodzić i wszystko byłoby okej - gdyby nie usunął mi "IDT AUDIO", które umieścił na pozycji "Usuniętych aplikacji" ze skrótu, który utworzył po resecie. Komunikat zawarty w tytule ("brak zainstalowanego urządzenia wyjściowego audio") wyświetla się na głośniczku z czerwonym X na nim. Nie działa żadne audio: od filmów, po muzykę, nawet na słuchawkach. Laptop stał się głuchoniemy. Grzebałem w urządzeniu do rozwiązywaniu problemów, jednak ono twierdzi, że jest bezradne. Patrzyłem również w menadżerze urządzeń i próbowałem aktualizować ów sterownik, cofać go, wyłączać i włączać - i nic. Gdzieś w opcjach wyszła mi podpowiedź, bym ponownie zresetował laptopa z zachowaniem danych: zrobiłem to z nadzieją, że audio będzie działać, a tu niestety nic. Patrzyłem na jakieś sterowniki z zewnątrz, które bym mógł pobrać: pobierałem, ale chyba jestem za głupi, bo po klikaniu miliona różnych nazw w ściągniętych folderach, nadal nic się nie stało.

 

Chciałbym, nie ukrywam, rozwiązać to sam - z pomocą kogoś z forum. Laptop bez audio stał się zbędny, stał się niezdolny do mojej pracy. W ewentualności oddam laptopa do serwisu. 

 

Czy ktoś może mi coś poradzić? Dopomóc? 

szagus
komentarz
komentarz

Należy ściągnąć sterowniki audio ze strony producenta laptopa (lenovo drivers w google) i zainstalować je. Nie ze strony karty dźwiękowej (np. realtek / via).

Blackpool197
komentarz
komentarz

Wyszło mi, iż to płatne 150 zł ponad. Czy możesz mi pokazać jak mam to zrobić? Jestem na to za głupi :blink:

szagus
komentarz
komentarz

Jak 150zł...

 

Wchodzisz https://support.lenovo.com/pl/pl/

Wpisujesz nazwę laptopa

Bierzesz sterowniki

Wybierasz audio i system

Ściągasz

Instalujesz

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.