x-kom hosting

Zmiana konta Microsoft po serwisowaniu komputera

NewJoker
utworzono
utworzono

Witam,

 

na początku roku miałem komputer stacjonarny z Windowsem 10 w serwisie. Panowie przeinstalowali mi system. Musiałem im podać klucz do Windowsa 8.1 (taki był kiedyś kupiony, potem został zaktualizowany do 10) żeby mogli to zrobić. Prawie 2 tygodnie temu odebrałem komputer, ale zastanawiam się co zrobić żeby bezpiecznie przelogować się na swoje konto Microsoft. Chodzi mi o to, że serwisanci utworzyli jakieś konto lokalne przeinstalowując ten system a ja chciałbym się z niego wylogować i zalogować na swoje. Obawiam się jednak, że może to spowodować utratę jakichś danych. Stąd moje pytanie: czy mogę się spokojnie przelogować nie tracąc niczego co jest na komputerze (dane, zakładki itd.) i przede wszystkim nie tracąc licencji (ten klucz do Windowsa powinien chyba być przypisany do mojego konta już od dawna, ale może oni przy przeinstalowaniu spowodowali przypisanie go do tego lokalnego konta) ? Jeśli tak to jak to bezpiecznie zrobić ?

 

Z góry dziękuję za pomoc

Youki
komentarz
komentarz

Konto lokalne jest w momencie, gdy żadne konto Microsoft nie jest zalogowane. Możesz spokojnie zalogować się na swoje konto.

 

  • Super 1
NewJoker
komentarz
komentarz

Przelogowałem się, ale niestety zrobiłem najwyraźniej błąd decydując się na wyłączenie podawania hasła przy każdym włączeniu (otworzyłem "netplwiz", odznaczyłem żądanie hasła i podałem aktualne hasło). A to dlatego, że teraz przy każdym uruchomieniu pojawia mi się nazwa mojego konta i komunikat "Nazwa użytkownika lub hasło są niepoprawne. Spróbuj ponownie". Jak kliknę OK to mam jakby 2 konta (o tej samej nazwie) w lewym dolnym rogu i przy wpisaniu hasła do  tego domyślnie otwartego pokazuje, że złe hasło wpisałem (chyba że przestawię tam z logowania na konto lokalne na logowanie do konta Microsoft), więc muszę przestawić na to drugie i dopiero wtedy po wpisaniu hasła się otwiera. Czyżbym niechcący utworzył konto lokalne albo zmienił nazwę tego, z którego się chciałem przelogować na taką samą jak ma moje konto MIcrosoft ?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.