x-kom hosting

Problem z komputerem

szosti90
utworzono
utworzono

Kupiłem na allegro RAM do komputera SD RAM 128MB DIMM taki jak mam w komputerze. Na płycie głównej mam 3 sloty na RAM. Mam już tam zamontowane 2x 64 MB. Kiedy podłączyłem 128MB i odpaliłem kompa wtedy wszystko się zaczęło.... nie wiem co się stało.... wszystko wyglądało jak normalnie włączanie komputera jednak po załadowaniu się Windows XP na czarnym tle pokazywał mi się kursor i kompuer sam się restartował ?? Co może być tego przyczyną ? Mogła się spalić płyta główna lub RAM ?? Może to wina BIOS'a. Nie znam się za bardzo na sprzęcie komputerowym, wiem jednak, że mam jedną z lepszych płyt głównych ( Przy włączaniu się komputera pisało K7Turbo < może to ma jakies znaczenie) ale niestety jest to stary model do którefo można wsadzić procka max 1.8GHz. Rozmawiałem na ten temat z jednym informatykiem i on powiedział ,że przy RAM'ie jest zbyt małe napięcie aby cokolwiek mogło się tam spalić i właśnie najprawdopodobniej jest to wina BIOS'a (najnowszy bios może nie współgrać, ze starym modelem płyty głównej). To wyglądało troche jakby komputer zgłupiał ;/ Raz włączył mi się w grafice 16 kolorów (nie tryb awaryjny) prosił o podanie hasło lecz ja na komputerze nie mam hasła :/ A jak zostawiałem puste pole pisało, że błędne hasło ;/

Może to dlatego, że wszystkie kości ramu powinny być identyczne ?? A może to RAM i płyta główna się spaliły ?? A może na całe szczęście to wina BIOS'a ??

Fafu
komentarz
komentarz

A moze jeden ram jest PC 66 a drugi PC 133 lub PC 100 ? ?

tazman
komentarz
komentarz

Napisz jaką masz płyte główną

Fafu
komentarz
komentarz
Napisz jaką masz płyte główną

Już chyba oglądam piąty post w którym to piszesz :D

tazman
komentarz
komentarz

A jak mozna oceniac i diagnozowąć cokolwiek nie znając podzespołów, fafu skąd się urwałeś ?

Fafu
komentarz
komentarz

Lol, przecież napisałem pytanie w sprawie ramu :P

szosti90
komentarz
komentarz

Co do płyty głównej to nie powiem wam teraz modelu bo kompa oddałem do znajomego informatyka, który powiedział ,ze spróbóje coś zrobić... bardzo możeliwe, że kości 2x64 są po 133MHz a 128MB na bank jest 100MHZ.. czy to mogło spalić płytę główną lub kości ramu ??

Fafu
komentarz
komentarz

Jak jedne są 133 a inny 100 to mogłu nie działać razem...

szosti90
komentarz
komentarz

Ale wcześniej jak było 2x 64MB to chodziło normalnie... kiedy włożyłem 128MB i odpaliłem wtedy wszystko się zaczęło... jakby cały komp zgłupiał... potem jak wyjąłem 128MB to nic nie dało... ciągle sam się resetuje

Fafu
komentarz
komentarz

A próbowałeś samą kość 128 MB ?

Nie jestem znawcą, ale może jak podłączyłeś kości ram na innych częstotliwościach to się spaliły :P Pewnie bzdury piszę ... :/

Jak zaniosłeś do informatyka to po co piszesz na forum?

szosti90
komentarz
komentarz

Mogły spalić się wszystkie kości ram czy tylko te 2x 64MB ??

Skoro forum jest ogólnodostępne to pisze na nim, może kiedyś ktoś będzie miał ten sam problem !! Pozatym nie mam pewności, że informatyk mi to naprawi, więc dowiaduje się "na zapas" - napewno to nikomu nie zaszkodzi

Fafu
komentarz
komentarz

Napisałem, że to z tym spaleniem to może być bzdura więc się nie denerwuj. A jak coś to wszystkie kosci ram....

No w sumie dobrze że na zapac :)

szosti90
komentarz
komentarz

Jeżeli ma się coś spalić to oby tylko ram.... bo jak płyta główna to przypał bo jest 3x droższa od kości ram ;/....

Zatem wie ktoś w czym problem ??

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.