x-kom hosting

"Boot Device Not Found "

ZeroQlag
utworzono
utworzono

Witam postanowiłem wyciągnąć z szafy starego laptopa HP pavilon dv6 ponieważ chciałem zgrać z niego zdjęcia itp. Kiedyś został odłożony w kąt z nieznanych mi bliżej powodów niby nie chciał się włączyć . Podłączyłem laptop do zasilania ,włączyłem i działa normalnie . Przerzuciłem ważne dla mnie pliki i wyłączyłem go .  Przy następnym uruchomieniu wyskoczyła informacja widoczna na zdjęciu nr 1 "boot device not found" poczytałem troche o tym i wystarczyło zmienić w bios Leagacy support na " enabled " ale niestety nie znalazłem tej opcji obrazek nr 2.  Naszła mnie myśl na formata może to naprawi ten problem . Włączyłem laptop za kilka dni żeby wykonać format o dziwo uruchomił się normalnie bez żadnych problemów ale i tak miałem robić formata.  Rozpocząłem  instalacje systemu win 7 (wcześniej była vista ) instalacja przebiegła pomyślnie bez problemów wszystko zainstalowałem antywirus , sterowniki ( w tym czasie komputer był restartowany i włączył sie normalnie ) więc myślałem że jest ok naprawione . wyłączyłem go , po czym włączyłem żeby sprawdzić czy działa ale niestety wyskoczyło to samo obrazek nr1 nadal nie było opcji w bios legacy support  tak samo jak w nr 2. Moje pytanie brzmi oco może chodzić ? zastanawia mnie dlaczego raz sie włącza a raz nie . Jescze jedno co zauważyłem wszedłem w jakiś hard disk test i pisał "hard disk not exist " tak jakby dysku nie wykrywało a przed chwilą na nim pracowałem .

NR 1.jpg

NR 2.jpg

iza121
komentarz
komentarz

Stawiam, że po prostu HDD pada, jego wymiana, postawiła by prawdopodobnie komputer na nogi

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.