x-kom hosting

Przeinstalowanie z 32 na 64 bit

luko80
utworzono
utworzono

Witajcie,

- posiadam:
a) laptopa z 32-bitową Vistą HP (system wgrany przez producenta), naklejka z kluczem naklejona od spodu.
b) Instalacyjny CD z Vistą HP 64-bit, oryginalny, OEM. Kiedyś zainstalowany na innym komputerze, aktywowany na oryginalnym kluczu, dziś już nie istniejącym, więc ta licencja aktualnie nie używana.

- co bym chciał:
Zainstalować Vistę 64-bit na laptopie, wykorzystując nośnik z pkt. b) oraz klucz widniejący na laptopie (aczkolwiek sprawdziłem programem klucz na którym producent aktywował wcześniej Vistę 32-bit i jest inny... czego nie bardzo rozumiem).

- poczynione kroki:
Udało mi się usunąć wszystkie dotychczasowe partycje na laptopie, założyć nowe i odpalić instalator Visty 64, jednak nie przyjmuje ona klucza z naklejki na laptopie. Zainstalowałem więc Vistę 64 bez podawania klucza, po czym we właściwościach Systemu otworzyłem okno "Zmień klucz produktu", ale tu też go nie akceptuje. Dziwne, z tego co wiem, klucz powinien zadziałać na tej samej wersji Windowsa niezależnie od architektury 32, czy 64-bitowej... chyba, że jednak nie...

 

Pozostaje jeszcze spróbować na kluczu tym odczytanym wcześniej w Viście 32-bit, tylko ... zacząłem się zastanawiać, czy taka operacja jest dozwolona? Mam wszystko oryginalne, poza tym nie planuję ponownie wykorzystać licencji na Vistę 64 (OEM), jedynie nośnik do zainstalowania systemu.

Stąd prośba o pomoc w kwestii "prawnej" oraz technicznej.

  • 1 miesiąc później...

szubi8
komentarz
komentarz

Bez zmiany komponentow w komputerze, tak.

Jest to w pelni legalne, ze wzgledu na to ze instalujesz system na dokladnie tych samych komponentach co wczesniej i nie instalujesz go na jakims drugim komputerze.

 

Jednakze, jesli to Ci nadal nie pozwoli uzyc tego key'a to zadzwonilbym na infolinie -> gdyz oni tam beda w stanie Ci pomoc jesli chodzi o aktywacje/poprawny klucz.

Gawel
komentarz
komentarz

Myślę ze laptop mial wgrany system 32 bit i taki można zainstalować. Napisałeś ze klucz visty 64 bit był używany, więc go drugi raz nie użyjesz na innym sprzęcie bo to wersja OEM. Nie ważne że już nie używany dla MS jest przypisany do danego komputera

Wysłane z mojego Lenovo YT-X703L przy użyciu Tapatalka

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.