x-kom hosting

Format laptopa z win7

AntyTy
utworzono
utworzono

Potrzebuję pomocy w sprawie formatu Samsunga na oprogramowaniu windows 7. Płytkę z systemem mam ale kompletnie się na tym nie znam (nie znam również profesjonalnego nazewnictwa więc proszę o jak najbardziej prosty język). Nie wiem jak mam zrobić format, oraz czy da się zrobić go tak, żeby pewne rzeczy zachowały się w systemie, jak np. postęp w starych grach takich jak diablo 2.
Nie wiem czy to przydatne ale model to: Samsung 300E5C/300E5C/300E7C
Odnośnie różnych sterowników to muszę je pobrać, czy one zostaną pomimo formatu? 

  • 4 tygodnie później...

Tymecki
komentarz
komentarz

Włóż płytkę z windowsem do laptopa. Ustaw bootowanie z płytki. gdy załaduje się instalator, naciśnij jednocześnie Shift + F10. Wyskoczy ci konsola. Wpisz : "diskpart"  ; potem - "list disk" (wyświetlą ci sie dyski jakie posiadasz w komputerze) wybierz dysk, który chcesz sformatować - np. - "select disk 0"  ; potem - "clean all"

 W zależności od pojemności danego dysku będzie to trwało od paru do kilkunastu godzin. Nic nie ruszaj, nie wyłączaj, poczekaj aż się sformatuje. Po zakończeniu zrestartuj komputer i możesz rozpocząć instalację.

 

 

 

Zapisy z gier są zazwyczaj w dokumentach - tam sprawdź, jeśli nie, to na pewno jest jakiś poradnik na yt.

 

 

Jeśli chcesz sformatować tylko konkretną partycję to :

 

Otwórz narzędzie Zarządzanie komputerem. W tym celu kliknij przycisk Start , wybierz pozycję Panel sterowania > System i zabezpieczenia > Narzędzia administracyjne, a następnie kliknij dwukrotnie pozycję Zarządzanie komputerem.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.