x-kom hosting

Uszkodzony (prawdopodobnie) plik OLE2.DLL Win 10 64-bit

apapeq
utworzono
utworzono (edytowane)

Posiadam dwa stanowiska programu Sage Symfonia Handel 2,0. Jeden komputer ma system Win 10 32-bit a drugi w wersji 64-bit.
Jak to Win 10 co drugi dzień ma jakieś aktualizacje i po jednej z nich na komputerze z wersją 64-bit (jeśli to ma tu znaczenie)

w zasadzie po ok roku użytkowania program nie chciał się uruchomić. jako że bywały różne awarie zazwyczaj całkowite odinstalowanie,
zainstalowanie ponowne i odtworzenie kopii danych i gitara, niestety tym razem Symfonia handel nie chce się poprawnie zainstalować.

W zasadzie w ostatecznym momencie gdy już jest (na oko) 99,9% instalacji wyrzuca błąd

 Program C:\windows\system32\OLE2.DLL nie jest przeznaczony do uruchamiania w systemie Windows albo zawiera błąd.

Pełny komunikat w załączniku.

 

Na komputerze z Win 1- 64-bit miałem główny program, a na 32-bit tylko klienta jako drugie stanowisko, który łączył się z głównym (64-bit).

 

Udało mi się bez problemu zainstalować teraz i odtworzyć bazę danych programu na drugim kompie (32-bit), natomiast na 64-bit
cały czas nie dam rady ani zainstalować programu w wersji bazy, ani klienta.

Mimo tego błędu program się uruchamia ale za każdym razem muszę go łączyć sieciowo z drugim komputerem, a przy włączaniu mam kolejny komunikat

 

Command failed. - program pozostaje włączony i mogę połączyć się z bazowym, ale po drodze wyrzuca jeszcze kilka błędów, które pewnie są konsekwencją błędu z plikiem DLL.

Tyle że program Symfonia nie zapamiętuje tych połączeń i po ponownym uruchomieniu Symfonii kolejne kilak błędów i ręczne łączenie od początku.

OLE2.jpg

Instalacja programu zawiera wersję 32 i 64 bit i sama dopasowuje się do systemu w trakcie instalacji.
Z tego samego pliku instalacyjnego program chodzi na drugim kompie w wersji 32 bit.

  • 4 tygodnie później...

LukasG
komentarz
komentarz

Najpierw proponuję przeinstalowanie systemu windows bo plik w tym folderze (windows32) jest bardzo ważny.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.