x-kom hosting

Problem prawdopodobnie z systemem

RNR
utworzono
utworzono

Witam tak jak w temacie mam problem już od dłuższego czasu po uruchomieniu komputera hula przez pare minut po czym się wiesza i pomaga tylko twardy reset lub wyłączenie zasilacza, z początku myslalem ze wina ramu i biosu, wiec zaktualizowałem go i ustawiłem taktowanie rekomendowane 3200, i od jakiegoś czasu znów się zawiesza, czy ktoś może wie co to za problem?

i takie pytanko jeszcze nie w temacie jak właściwie działa boost w kartach graficznych czy uruchamia się taktowanie wyższe pod obciążeniem czy trzeba gdzieś to ustawić? 

Pozdrawiam 

Youki
komentarz
komentarz

Jaką masz płytę główną?

Boost działa automatycznie.

 

RNR
komentarz
komentarz

Płyta główna to asrock 370 extreme 4

 

a czy takowe taktowanie w programie jest widoczne? Bo korzystając z palita w programie thunder master nie widnieje większe taktownie mimo obciążenia solidnego karty ?

Youki
komentarz
komentarz

Boost działa w określonych warunkach jeśli karta uzna, że nie ma żadnych przeciwskazań.

BIOS aktualny?

Sprawdź czy w BIOS ta płyta główna nie ustawiła Ci BLCK na 101 zamiast 100 MHz przypadkiem.

szubi8
komentarz
komentarz

Czy podczas zwiechy slychac jakis dzwiek? Czy moze wogole komputer przestaje wydawac jakis dzwiek? 

 

- To pomoze zdiagnozowac gdzie lezy problem.

RNR
komentarz
komentarz (edytowane)

Całe to BLCK jest ustawione na auto jak widać na poniższym zdjęciu.

6 godzin temu, Youki napisał:

Boost działa w określonych warunkach jeśli karta uzna, że nie ma żadnych przeciwskazań.

BIOS aktualny?

Sprawdź czy w BIOS ta płyta główna nie ustawiła Ci BLCK na 101 zamiast 100 MHz przypadkiem.

Raz zaciął sie podczas oglądania filmu na yt i jakby dźwięk z danego momentu się zaciął i był taki jednolity pisk z dźwięku filmu.

 

15 minut temu, szubi8 napisał:

Czy podczas zwiechy slychac jakis dzwiek? Czy moze wogole komputer przestaje wydawac jakis dzwiek? 

 

- To pomoze zdiagnozowac gdzie lezy problem.

 

4FBAA2CD-5A42-4219-BF1B-387E86CCBE24.jpegJeszcze jedna w ogóle śmieszna sprawa jak nacisnąłem na przycisk w biosie cpu ez oc, ogromnie spadła wydajność procesora spadki fps w grach 3D mark pokazał wynik 1000 po wyłączeniu funkcji „cpu ez oc” wróciło do normy 6000tys wynik - procesor i7-8700k

szubi8
komentarz
komentarz
27 minut temu, RNR napisał:

był taki jednolity pisk z dźwięku filmu.

 

Chodzilo mi raczej czy nie slychac czegos od samego komputera - spadek napiecia, lub nagle cos przestaje wydawac dzwiek. EZ OC - Easy Overclocking? Mozliwe ze sobie podUndeclockowales procesor ze wzgledu na to ze ustawienia sa na auto ;> 

RNR
komentarz
komentarz

Nic takiego komputer chodzi cicho, jednego dnia się nie zacinał od jakiegoś czasu zaczął znów, a co do tego ez oc to śmieszna sprawa jeszcze w momencie wyłączania komputera, monitor się gasił a komputer dalej szedł, po załadowaniu początkowych ustawień ustawiłem tylko częstotliwość ramu jaka mam przypisana do kostek 3200 i nic więcej nie ruszałem w biosie 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.