x-kom hosting

Wirtualizacja

DzikiTERMINATOR
utworzono
utworzono

Chciałbym zrobić kombajna do wirtualizacji z mojego obecnego PC do gier. Na wstępie chciałbym zapytać czy na tym sprzęcie(sygnatura) jest to w ogóle możliwe? Jeśli tak, to chciałbym żeby były dwa Win 10. Na jednym grałbym ja w nowe tytuły a na drugim młodszy brat w Minecrafta. Czy ten procesora ogarnie nowe gry na wysokie/ultra u mnie i Minecrafta u brata? Mogę dokupić jakaś kartę graficzną, żeby była do wykorzystania dla młodego i więcej RAMu jeśli będzie trzeba. Byłby ktoś tak pomocny i pomógł to ogarnąć?

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Chciałbyś zrobić z jednego komputera dwie wirtualne maszyny do gier. O dziwo da się coś takiego zrobić, ale wymagania co do sprzętu są bardzo wysokie i także twoje umiejętności IT muszą takie być.

 

Wymagania technologiczne:

CPU z VT-x, i jebitnie mocne rdzenie, które dedykujesz wirtualnym maszynom i systemowi gospodarza.

dwie mocne karty graficzne do gry, płyta główna obsługująca dwie karty graficzne i VT-D.

dodatkowo jedna grafa, może być integra, dla systemu gospodarza.

dwa dyski.

dwa monitory,

Musisz potrafić obsługiwać konsolę Linux oraz jakiś zaawansowany serwer do wirtualizacji typu Xen, KVM. Taki serwer musi mieć możliwość dawania bezpośredniego dostępu do zasobów typu karta graficzna czy dysk dla systemu gościa.

 

Tutaj masz film typa, który to zrobił. Ale nie poświęcił on ani sekundy by chociaż pokazać jakiego serwera wirtualizacji użył, a tylko skupił uwagę na płatnym systemie unRAID, który jest tu zbędny. Polecam również poczytać dyskusję w komentarzach w tym wątku : https://community.spiceworks.com/topic/2038161-why-not-use-free-ms-hyper-v-instead-of-unraid

 

 

Tutaj inny opis, na innym systemie: https://www.pugetsystems.com/labs/articles/Multi-headed-VMWare-Gaming-Setup-564/

 

Tak czy siak, temat jest tak gruby, że zmieścił by się w całej książce. Jeśli nie siedzisz bardzo mocno w IT to zapomnij o tym.

DzikiTERMINATOR
komentarz
komentarz

no bardzo mocno może nie ale jak bym miał dobre źródło to jakoś bym sobie poradził, no ale będę coś szukał, narazie się  nie pali z tym dzięki za pomoc

ale tak jeszcze spytam załóżmy, że mam kogoś kto mi to ogarnie to nada się ten proc do tego co napisałem, czy trzeba szukać coś mocniejszego?

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Twój procek technologicznie dał by radę to ogarnąć, ale wydajnościowo, kto wie w co dał byś radę grać? Twojej płyty głównej nie ma na liście, ale układy AMD 9xx raczej wspierają VT-D. Sprawdź tutaj: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_IOMMU-supporting_hardware

 

Jakbyś znalazł gościa który by ci to zrobił, to podejrzewam, że zapłacił byś tyle, że starczyło by ci na drugi komp.

DzikiTERMINATOR
komentarz
komentarz

no dobra dzięki czyli nic z tego ew. to strasznie malo wymagajacych gier typu LOL CS

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Po prostu szkoda zachodu. Takie rzeczy póki co robi się dla eksperymentów, popisywania się na necie, a nie jakiegoś praktycznego rozwiązania. Komponenty jakie musisz użyć są albo zdublowane, albo o znacznie wyższej wydajności i cenie. Dodając do tego jeszcze zawiłość techniczną, to taki projekt nie ma sensu.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.