x-kom hosting

Testowanie wydajności komputera

dar55
utworzono
utworzono

Czy ktoś zna jakiś fajny tester (soft) to sprawdzenia wydajności CPU i RAM (ideałem w połączeniu = jeden test dwóch podzespołÓW).

Nie interesują mnie benchamarki CPU/GPU bo nie są przydatne przy OC . Najlepiej jakby było to jakiś test oparty na zmiennoprzecinkowości .

Walkman
komentarz
komentarz

SuperPi :)

dar55
komentarz
komentarz

abramuz ten OCCT miałem ściągniety ale on jesttylko to sprawdzania Stabilności kompa (temp, napięcia ) ,całkiem fajny ale kłamie jak z nut co do temp. Temp ~40 a ten 60 !!!!

PCmarki testuja całego kompa , i fajnie ale , szukam coś zawęzonego , na przykładzie marków ale tylko CPU/RAM i by był wynik

SuperPI jest dobry testerem - benchmarkiem ale tylko samego proca ( walkman popatrz na mój wynik w rankingu SuperPI)

Wyjaśnię o co mi dokładnie chodzi.

Benchamrk jest mi potrzebny i pewnie wielu innym do sprawdzenia optymalnego ustawienia OC kompa ( FSB , dzielniki, timingi) ,

a zmiennoprzecinkowaśc -> dobranie dobrego ustawienia -> wydajnośc w CAD

Gość
komentarz
komentarz

Ja znam jeszcze takie: wPrime i PiFast, sam zamierzam sobie je ściągnąć.

dar55
komentarz
komentarz

PiFast, sam zamierzam sobie je ściągnąć.
programik prosty ,krótki , podobny do superPI , ma jedną wadę -> dla niego ważne są TYLKO MHz , nie ma znaczenia ram , ani cache dosłownie nic poza MHz. Znalazłem rankig to dopiero się na ~50 miejsce załapał :D . Wygrałem z quadem q6600 przegrałem z E4300 , ups
Gość
komentarz
komentarz

dar jak się obsługiwać PiFast? Co trzeba wciskać? Może jakąś złą wersję pobrałem? mam hexus_pifast41

dar55
komentarz
komentarz

masz dobre tylko trzeba

0

0

10000000

1024

0

w pliczki txt to jest

Gość
komentarz
komentarz

Mam to i włączam PiFast i są opcje do wyboru, co wybrać?

dar55
komentarz
komentarz

no pisze :D

0 później 0 później 10000000 ........ po kolei

Gość
komentarz
komentarz

Aaaaa :D ale jestem dziś jakiś dziwny :D Dzięki :)

dar55
komentarz
komentarz

ale jestem dziś jakiś dziwny
zmęczony = skacowany ? tak to bywa

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.