x-kom hosting

Nowy dysk twardy, jak zainstalować na nim windows 10

krzysi3k99
utworzono
utworzono (edytowane)

Witajcie,

jeżeli temat się powtarza to bardzo przepraszam, ale nie mogę znaleźć instrukcji takiej krok po kroku co zrobić. Sytuacja wygląda następująco:

laptop Sony VAIO z partycjami recovery oczywiście, zakupiłem dysk SSD i chciałbym zamienić te dyski (HDD jako dysk zewnętrzny - kopię już pełną zrobiłem, a SSD jako główny dysk systemowy), komputer ma oryginalny system, bazowo windows 8 teraz oczywiście windows 10.

Czy mógłbym poprosić Was o wytłumaczenie co mam zrobić by zainstalować system na nowym dysku? 

 

Obudowę dysku 2,5" posiadam, połączenie przez USB 3.0.

 

Za wszystkie odpowiedzi będę bardzo wdzięczny.

Youki
komentarz
komentarz
4 godziny temu, krzysi3k99 napisał:

Czy mógłbym poprosić Was o wytłumaczenie co mam zrobić by zainstalować system na nowym dysku? 

Skoro system po aktualizacji i przypisałeś go do swojego konta Microsoft to wystarczy sformatować dysk, wgrać dziesiątke na czysto pobierając ISO ze strony MS'a i podczas instalacji zalogować się na swoje konto.

  • 2 tygodnie później...
krzysi3k99
komentarz
komentarz

@Youki, niestety w moim przypadku nic nie jest takie łatwe...

Zrobiłem tak:

1. Ściągnąłem aplikację MediaCreationTool ze strony ms tak jak napisałeś, wyczyściłem zewnętrzny dysk ssd i sformatowałem, aplikacja ściągnęła system wgrała go na te dysk,

2. Następnie próbowałem kilka kombinacji, albo włożyłem dysk SSD do laptopa odpinając HDD i efekt jest na zdjęciach poniżej, próbowałem również uruchomić system za pomocą właśnie dysku zewnętrznego i wyskakiwał komunikat, że nie można zainstalować systemu z zewnętrznego dysku czy jakoś tak.

 

pozostaje opcja instalacji po prostu z dysku ISO, myślisz że to rozwiąże ten problem?

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.