x-kom hosting

Dobór ramu do płyty gigabyte

mikiss21
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam . Chciałbym zbudować sobie PC tymczasowo na bazie płyty : GA-78LMT-S2 (rev 1.1). Chciałbym tam włożyć 8 Gb ram w jednym module. Płyta posiada chipset AMD 760G. I teraz takie pytanie bo na stronie producenta jest podana lista obsługiwanych pamięci ram : http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-78lmt-s2rev_11#support-doc . Problem w tym że nie mogę znaleźć nic z tej listy nowego w PL w budżecie . Większości aukcji ma opisane że pamięć obsługuje chipsety AMD. Czy mimo listy supportu ram . Mogę włożyć dowolny moduł który ogarnia chipset amd , czy też płyta będzie wybredna na inne moduły. Mój Budżet to max 270 zł . Taktowanie maksymalne pamięci przez plytę to 1333MHz (mile widziane moduły o większym taktowaniu z downgrade). Jeżeli ktoś ma wiedzę na temat kompatybilności modułów , będę bardzo wdzięczny za informację . Mile widziane również konkretne propozycje modułów , które będą działać na płycie.

Edytowane przez mikiss21

Youki
komentarz
komentarz
10 godzin temu, mikiss21 napisał:

jest podana lista obsługiwanych pamięci ram

To nie jest lista wszystkich obsługiwanych pamięci RAM, bo takiej listy fizycznie możliwości realnie zrobić nie ma tylko lista pamięci, które producent miał na stanie i sprawdził czy działały z tą płytą główną.

mikiss21
komentarz
komentarz

Dzięki za odpowiedź , czyli raczej można pakować wszytko co działa z chipsetem amd . Czy ktoś może ma coś konkretnego , co by mógł polecić do 270zł

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.