x-kom hosting

Wzmacniacz gitarowy wpięty pod Line-In, czy to bezpieczne?

Adela_35
utworzono
utworzono

Mam wzmacniacz gitarowy 50W, taki głośnik mono z wbudowanym wzmacniaczem i jakimiś tam efektami. Chciałabym podpiąć jego Line Out z Line In jakieś taniej karty dźwiękowej do kompa, jakiś tani model Xonar. Jednak boję się, czy to mi nie spali kompa, lub przynajmniej tej karty dźwiękowej? Głośnik jest raczej bezpieczny, ale tego też nie jestem pewna, po prostu chcę nagrać gitarę na kompa używają do tego wzmacniacza gitarowego. Są specjalne interfejsy USB, takie jakby zewnętrzne karty dźwiękowe, ale tanie nie są, wiec chciałabym użyć tego co mam.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Jego line out jest na złączce mały jack ? Jeśli tak, to myślę, że nie będzie problemów.

Adela_35
komentarz
komentarz (edytowane)

Piecyk gitarowy ma duży jack słuchawkowy, a komp ma małego jacka, użyłabym kabla gitarowego, czyli duży j/Duży j, no i przejściówka z dużego na mały na jednym końcu kabelka, żeby dało się wpiąć do kompa.

Edytowane przez Adela_35
MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Wpierw podaj mi producenta i model tego piecyka.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Na tylnym panelu masz wyjście Line Out. Podłącz go z komputerem, z przejściówką na małego jack'a.

Adela_35
komentarz
komentarz

Znaczy, ja wiedziałam od początku, jak to podłączyć, mam tylko obawy, czy piecyk gitarowy nie spali/uszkodzi kompa, lub jakiegoś jego podzespołu.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie uszkodzi, ale podłączaj przy wyłączonym sprzęcie, jednym i drugim.

Edytowane przez MasterYoghourt

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.