x-kom hosting

Porządne chłodzenie ?

QOU
utworzono
utworzono

Witam.

Ostatnio słyszałem ze ten kawał żelastwa to porządne chłodzenie i w stosunkowo niskiej cenie. Mianowicie https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-alpenfohn-olymp-84000000135-858358/ . W cenie do noctuy nh d15 wychodzi lepiej czy gorzej? Montaż uciążliwy? No i czy wejdzie to zalmana z9 plus? 

mis456
komentarz
komentarz

Tanim i znakomitym chłodzeniem jest Gelid Phatnom Black (test). Twoje chłodzenie także jest ok ale osobiście wolałbym Gelida - jest tańsze a wydajnościowo zapewnie jest podobnie. 

539
komentarz
komentarz (edytowane)

Czy wejdzie nie wiem. Co do jakości miałem poprzednika czyli K2 i był to jeden z fajniejszych coolerów powietrznych jaki miałem.

Montaż prosty. Osobiście nie bałbym się kupić tego chłodzenia, co więcej gdybym dziś stał przed wyborem chłodzenia powietrzem to brałbym pod uwagę NH-D15 lub Alpenfohn Olymp.

Olymp to potwór jeśli chodzi o wydajność, porządnie wykonany z bardzo dobrej klasy śmigłami.

W obecnej cenie ok 250zł jest to super wybór moim zdaniem, tym bardziej ,ze znakomicie wypada w testach:

 

http://www.overclock.net/t/1597519/alpenf-hn-olymp

Co do NH-D15 to takie mam na cooler spojrzenie z moich doświadczeń w boju:

 

Edytowane przez 539
QOU
komentarz
komentarz

@mis456
Powiem szczerze że za 219zł to bardzo dobre chłodzenie, mimo dostępności tylko w jednym sklepie. A jak z pastą i montażem ? Pasta dobrej jakości ?
@539

Olymp jest znacznie tańszy od nh d15. Tylko tu obawiam sie o to czy chłodzenie obojętnie które tam wejdzie 165mm to dużo jak na zalmana z9. Sądzę że by weszło ale przy tym albo haczył by panel boczny, albo konieczne było by zdjęcie go.

mis456
komentarz
komentarz

Masz w teście wszystko - pasta to GC-PRO czyli całkiem niezły model a sam montaż chyba był raczej prosty. Problemem była jedynie instrukcja bo obrazki niewyraźne były, ale po chwili zastanowienie i dokładnego przeczytania da się dojść do wszystkiego. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.