x-kom hosting

Szukanie winowajcy opierając się na RAM

Chudybaited
utworzono
utworzono

Witam. Miewam ostatnio problemy z komputerem. Od dłuższego czasu mam błędy podczas instalacji wszelakich gier, głównie te błędy wynikają z braku plików .dll, jednak problemem tutaj jest fakt, iż wszystkie biblioteki aktualizowałem i nic, ale to nic to nie dało. Z innych problemów to przy próbie zmniejszenia lub zwiększenia okna np. w grze heartstone obraz się zawiesza, ale w miejsca gdzie docelowo są opcje czy inne przyciski moge klikać. Jeszcze problemem, który zaobserwowałem jest granie w GTA 5. Wchodząc do Online czas ewidentnie jest dłuższy teraz niżeli ładowanie się pare miesięcy temu. Gdy już włączy, mogę pograć max 15-20 minut i gra albo się zacina i nie da się nic zrobić (obraz staje w miejscu, jedynie święta trójca pomaga mi się wylogować i wtedy na nowo odpalić), albo wyskakuje mi brak plików gry gdzie "na steam" przy włączeniu spójności plików nic nie wykrywa, gra była reinstalowana 5 razy i dalej to samo po kilkunastu minutach. Do tego zaobserwowałem, tekstury niektórych obiektów (głównie drzew i ogrodzeń) w najróżniejszych kolorach gdzie z bliska widać kwadraty (pixele). Oczywiście ten problem pewnie leży po stronie karty graficznej, która ma swoje lata i za niecały miesiąc będę posiadaczem nowej(specyfikacja na dole). Także w programie AutoCad (program do rysowania i projektowania) podczas włączenia opcji orientacji linii pion poziom gdy użyje skrótu klawiszowego F8 ścina mi cały komputer na około 30 sekund. W counter Strike GO również mam niechciane dropy fps i tutaj jest ciekawie, gdyż mam 280-300 fps a mam spadek fpsów do 120-150 i odczuwalny jest ten spadek(wiem to przecież logicznie niemożliwe) ale tak jest i wtedy widać nawet przycięcie się na pół sekundy obrazu jakby to był lag. Jednak głównie zaintrygowało mnie to że nie moge instalować gier, bo brakuje różnych plików. Wyczytałem, że RAM jest odpowiedzialny za blokowanie różnych plików w tym bibliotek .dll jeżeli jest zepsuty.
 
Na chwilę obecną odłączyłem grafikę i siedzę na integrowanej, jednak problemy zmiany rozmiaru okna heartstone, zacięcia okna i programu autocad występują dalej. Robiłem podstawowy test Ramu i przy 1% od razu wskazał problem z pamięcią. Oczywiście to tylko podstawowa diagnostyka, która zdaniem mojego znajomego informatyka pokazuje zawsze problemy pamięci, dlatego zaraz po napisaniu postu zamierzam przeskanować RAM memtest'em z poziomu bootowalnego USB. 

Specyfikacja:
Procesor Intel Core I5-7600K, 3.8GHz, 6MB BOX (BX80677I57600K)
Karta Graficzna Nvidia GeForce GTX 750 Ti 2gb
Płyta główna Gigabyte GA-Z270-Gaming K3
Dysk SSD ADATA SU800 128GB SATA3 (ASU800SS-128GT-C)
Pamięć Corsair Vengeance LPX, DDR4, 16GB(2x8GB), 3000MHz (CMK16GX4M2B3000C15R)
Chłodzenie CPU SilentiumPC Grandis 2 XE1436
Obudowa SilentiumPC Gladius M35W Pure Black (SPC156)
Dysk Toshiba P300 - (HDWD110UZSVA)
Zasilacz Corsair 650W
Obudowa PCSilentium Pure Black 35W
Windows 10 Pro 64 bit (oryginalny)
Monitor Benq XL2411 e-sport
Był upgrade Biosu na płycie głównej do taktowania 3000 MHz

Do czego zmierzam. Wszystkie objawy, nie licząc tej grafiki i kolorowych tekstur (proszę mnie poprawić, jeżeli mylę się z tymi teksturami) wskazują na problem RAM'u dlatego też tutaj założyłem temat. Chciałbym prosić o pomoc i rady co zrobić w tym wypadku. I oczywiście o ile to RAM, bo być może, któryś z Was miał podobne problemy.
Mam kilka pytań co do ogółu tego zestawu, nowej karty graficznej i oczywiście rozwiązania tego problemu:
1.Czy moje przypuszczenia są słuszne co do Ramu ?
2.Jaką kartę graficzną dobrać do Tego procesora aby to ładnie współgrało (Budżet około 1500zł) (sam myślałem nad GTX 1060 OC windforce 6gb za 1300 z kawałkiem)
3.Czy windows 10 może też przyczynić się do którychś z tych problemów?
4.Czy mocno zużywa się procesor i RaM przy takiej słabej karcie ? (od zakupu i przy graniu głównie w csa mija już 6 miesiąc)

Jeżeli o czymś zapomniałem, proszę napisać o czym. Na dobrą sprawę, to chciałbym poradzić sobie ze wszystkim w tym zestawie, żeby nie wymieniać już tak szybko części i móc normalnie na nim pracować, gdyż jestem studentem, do tego na kierunku gospodarki przestrzennej, gdzie muszę mieć programy do rysowania i ogólnie komputer do pracy i zaliczeń.
Pozdrawiam serdecznie i czekam na pierwsze posty :)
Michał

Tak przedstawia się memtest po 4 godzinach testu(Załącznik). Pół miliona errorów to chyba stanowcze słowo "reklamacja" czyż nie ?25344706_2026397790738393_1927152122_o.thumb.jpg.53091a507a7881c349bf6d6cb96dbd57.jpg

Youki
komentarz
komentarz
11 godzin temu, Chudybaited napisał:

Był upgrade Biosu na płycie głównej do taktowania 3000 MHz

RAM masz ustawiony teraz na 3000 MHz czy domyślną wartość/

 

Chudybaited
komentarz
komentarz

Ten upgrade był wykonany od razu przez sklep morele.net na płycie przed dostarczeniem do mnie. Od tamtej pory nic nie zmieniłem i tylko niedawno formatowałem komputer, wiec pewnie jest te 3K, ewentualnie proszę o wskazówki jak to sprawdzić :)

Youki
komentarz
komentarz

To sprawdź, bo update BIOS a włączenie profilu XMP, który ustawia RAM na 3000 MHz to nie to samo.

Jak masz na 2133 MHz i sypią błędami to wysyłaj na gwarancje.

 

Chudybaited
komentarz
komentarz (edytowane)

Okej, zaraz sie za to zabieram. Tylko co mam dokładnie zrobić ? 

Edit:

Może zrozumiałeś to źle, plyta główna była upgrade'owana do taktowania 3000MHz kości miały stale 3K mhz. A jezeli nawet to nie umiem tego zrobić :(

Edytowane przez Chudybaited
Youki
komentarz
komentarz

Pokaż zrzut ekranu z programu CPU-Z, zakładka Memory i SPD.

Chudybaited
komentarz
komentarz (edytowane)
19 godzin temu, Youki napisał:

Pokaż zrzut ekranu z programu CPU-Z, zakładka Memory i SPD.

Jeju, myślałem że sloty liczy się od lewej, w takim wypadku przepraszam, bo są na 2 i 4 :)

Memory.jpg

SPD slot 2.jpg

SPD slot 4.jpg

Edytowane przez Chudybaited
Youki
komentarz
komentarz

RAM masz na 2133 MHz, skoro na takim taktowaniu bez 3000 MHz sypią błędami to ślij na gwarancje.

 

Chudybaited
komentarz
komentarz

Jasna sprawa, dziękuję :) najbardziej obawiam się czy przez starą grafikę i ten RAM nic więcej nie siadło. Jutro podrzucę  stację do znajomego informatyka który sprawdzi z grubsza wszystkie podzespoły i będę mógł spać spokojnie :) W czwartek wieczorem będę wiedział więcej i się odezwę :D Pozdrawiam! 

Chudybaited
komentarz
komentarz

Na chwilę obecną tylko ram lezy. Komputer ma dobre temperatury :) reszta niby jest czysta. Wysle w następnym tygodniu ramy i odbiorę nowe, zrobię memtest i zobaczymy co będzie :) Mam nadzieję ze nie odwiedza mnie błędy :D

  • 1 miesiąc później...
Chudybaited
komentarz
komentarz

A jednak, po tak długim czasie okazuje się, że to Ram był winowajcą. Trzymali go długo na diagnostyce, gdyż jak to napisali "byliśmy zszokowani, że aż tyle błędów może stworzyć i wykryć w ciągu pół roku". Temat do zamknięcia a Wam bardzo dziękuję za pomoc! Pozdrawiam!

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.