x-kom hosting

Dlaczego nie działają komendy w notatniku w Windows 10?

filipskw
utworzono
utworzono

HEj zioomy mam pytanko, dlaczego kiedy programuję w notatniku (komendy tupy "echo"itp.) komendy nie działają. Poprostu program się nie włącza. BLAGAM O POMOC!!! HELP!

rafalluz
komentarz
komentarz

?

 

Jeśli chodzi o pisanie skryptów Windows, to musisz je wywołać w cmd. Samo napisanie w notepadzie nie jest wystarczające.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Rozszerzenie pliku musisz zmienić na bat. W opcjach folderów odznacz ukrywanie rozszerzeń znanych typów plików.

 

 

filipskw
komentarz
komentarz

JA wim że czeba zmienić na bata lecz programować  można w notatniku i chodzi o to czy to moja konstrukcja nie działa czy to wina tego że mam Windowsa 10

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Wrzuć tutaj kod swojego skryptu.

filipskw
komentarz
komentarz
Dnia 11.12.2017 o 21:29, MasterYoghourt napisał:

Wrzuć tutaj kod swojego skryptu.

a gdzie go mogę znaleźć? O to chodzi?

2017-12-13.png

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Uruchom cmd, wejdź do katalogu z plikiem, wpisz dir i zobacz jakie masz rozszerzenie. Jak nie potrafisz ogarnąć tego z poziomu opcji folderów, to zmieniaj rozszerzenie poleceniem:

move c:\plik.txt c:\plik.bat

 

filipskw
komentarz
komentarz
2 godziny temu, MasterYoghourt napisał:

Uruchom cmd, wejdź do katalogu z plikiem, wpisz dir i zobacz jakie masz rozszerzenie. Jak nie potrafisz ogarnąć tego z poziomu opcji folderów, to zmieniaj rozszerzenie poleceniem:


move c:\plik.txt c:\plik.bat

 

nie czaje :beksa:

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Kliknij menu Start w lewym dolnym rogu. W okienku uruchom wpisz: cmd

 

filipskw
komentarz
komentarz

to wiem

ale co dalej?

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Zanim zaczniesz pisać skrypty batch, poćwicz podstawowe komendy DOS. Skrypt batch jest w części oparty o te komendy. Naucz się chociaż tych:

dir, cd, cd .., (c:, d:, x:), copy, xcopy, move, md.

 

Jak już uruchomiłeś cmd to wpisz dir.

filipskw
komentarz
komentarz

Dobra ziomuś ogromne dzięki za starania, ale był błąd bo zamiast tego --> "=" dałem to --> "-" xd

 

Sory

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.