x-kom hosting

Jak wyregulować pracę obrotów wiatraka przy coolerze

marcin10_19
utworzono
utworzono

Witam :)

Kupiłem oto taki cooler na P4 KLIK

I chyba chodzi mi na pełnych obrotach bo strasznie huczy :( czy da się jakoś w biosie wyregulować obroty tego wiatraka?? Ale tak żeby już na stałe pozostały a nie do ponownego uruchomienia komputera??

//przenoszę

//vocativus

marcin10_19
komentarz
komentarz

Słuchajcie....więc słuchałem wiatraka coolera i doszedłem do wniosku że on sam reguluje sobie obroty....bo jak jest niska temp procka to chodzi wolniej a jak temperatura rośnie to chodzi bardzo szybko...czy to możliwe???

dar55
komentarz
komentarz

czy to możliwe???
normalka :D
marcin10_19
komentarz
komentarz

A da się jakoś ustawić aby ten cooler chodził na jednakowych obrotach??

swirek
komentarz
komentarz

Wylacz w BIOSie opcje automatycznej kontroli obrotow CPU FAN. Wtedy jedyna regulacja jaka bedzie to z Twojego regulatora :)

marcin10_19
komentarz
komentarz

Nic to nie daje dalej tak wariuje

falcon1984
komentarz
komentarz

Próbowałeś regulować obroty SpeedFanem ?

marcin10_19
komentarz
komentarz

O ile wiem Speedfanem da się tylko rególować do ponownego uruchomienia kompa a ja chcę na stałe

falcon1984
komentarz
komentarz

Przeciągasz go do Autostartu: Start ---> Wszystkie programy ---> Autostart i wtedy rusza razem z Windowsem

W samym SpeedFanie na sztywno ustalasz w % na jakie obroty na iść wentyl :)

marcin10_19
komentarz
komentarz

A w biosie się nie da...?

Sonido
komentarz
komentarz
Przeciągasz go do Autostartu: Start ---> Wszystkie programy ---> Autostart i wtedy rusza razem z Windowsem

W samym SpeedFanie na sztywno ustalasz w % na jakie obroty na iść wentyl :)

Falcon, jakbyś jeszcze mógł przypomnieć jak w SpeedFanie zapisać ustawienia obrotów, bo wyszło mi z głowy i nie mogę znależć tej opcji. Wiem, że gdzieś "była ukryta".

falcon1984
komentarz
komentarz
Falcon, jakbyś jeszcze mógł przypomnieć jak w SpeedFanie zapisać ustawienia obrotów, bo wyszło mi z głowy i nie mogę znależć tej opcji. Wiem, że gdzieś "była ukryta".

Configure --> Speeds ---> Wybierasz Speed odpowiedzialny za procka ---> Wskazujesz min i max Value (przykładowo 40 i 55%)

Potem w Configure ---> Temperatures ---> CPU ---> ustaw Warning na tyle stopni, po przekroczeniu których wentyl idzie na maxa ( ja mam 55C)

Pozaznaczać przy okazji opcje Automatically Variated

Sonido
komentarz
komentarz

Dzięki! Plus jest Twój :mily:

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.