x-kom hosting

Bios wyłączenie zintegrowanej karty graficznej + inny kłopot

przemorski
utworzono
utworzono

Hej. Posiadam płytę główną marki HP system name: XE310 model R1B (sprawdzone w Evereście i Cpuz) na chipsecie Intela 82815E. Chciałbym się dowiedziec jak można w niej wyłączyc zintegrowaną kartę grafiki.

W zakładce I/O Device Config (to samo co Integrated Peripherials) posiadam takie zakładki:

I Serial port A : disabled, auto, manual

- manual:

*Base I/O address 3F8, 2E8, 3E8, 2F8

*Interrupt IRQ4 lub IRQ3

II Parallel port: disabled, auto, manual

- manual rozwija się w :

* Base I/O address 378, 3BC, 278

* Interrupt IRQ7, IRQ5

III Mode (for the parallel port)

- output only

- Bi-directional

- EPP

- ECP możliwe DMA Channals for ECP mode : 1 lub 3

I teraz mam pytania: która z tych 3 zakładek jest odpowiedzialna za kartę graficzną. Próbowałem ustawic te zakładki na disabled ale karta graficzna w dalszym ciągu działała, więc wydaje mi się, że albo chodzi o zakładkę 3 (mode for parallel port) albo należy ustawic w manual odpowidnie opcje.

Ten problem łączy się też z innym. Gdyż w chwili obecnej mam zainstalowaną na kompie drugą kartę grafiki: ATI Radeona 9200 PCI.

I problem polega na tym, że komputer traktuje ten fakt jakby do jednego kompa były podpięte 2 monitory obsługiwane przez 2 różne karty graficzne;/

A chciałbym aby mój monitor był obsługiwany tylko przez Radeona i żeby nie było 2 "pomocniczego" monitora.

Jak ustawię w windows monitor główny pod Radeona a pomocniczy pod zintegrowaną to wyswietla mi sie tylko pulpit ekranu głównego ale nic więcej zrobic nie mogę, gdyż wszystkie okna i programy wyświetlane są na tym "niby" 2 monitorze (którego ja po prostu nie widzę!). W sytuacji gdy wyłączę całkowicie monitor pod zintegrowaną i zostawię ten pod Radeona to słyszę jak ładuje mi się windows ale monitor się nie uruchamia.

O co chodzi?

Sorry, za bardzo długiego posta i za to, ze nie jest on do końca związany z tematem płyty głównej, ale mój problem dotyczy i płyty i grafiki i monitora.

[ Dodano: 2007-02-28, 14:04 ]

Hej! Właśnie przed chwilą sprawdziłem zakładkę 3 (mode for parallel port) i w jakimkolwiek ustawieniu grafika zintegrowana nadal działała. A więc za wyłączenie tej karty odpowidac muszą 2 pierwsze zakładki.

Jeszcze jedna ważna uwaga: jak mam podpiętego równocześnie Radeona i zintegrowaną to przy starcie systemu najpierw prawidłowo wykrywa mi Radeona (bo jest na PCI) a potem Intela AGP, z tym, że monitor włącza się dopiero po tym jak wykryje Intela.

Jak zrobi takie coś aby przy uruchamianiu kompa i wykrywaniu Radeona włączał się również monitor?

[ Dodano: 2007-02-28, 17:12 ]

Oka, widzę, że nikt nie ma pojęcia co zrobic. Więc jakby co to podajcie chociaż linka z jakimś adresem, gdzie można byłoby się zapytac odnośnie mojego problemu i uzyska fachową pomoc.

Jump0ncasH
komentarz
komentarz

widocznie zadna z tych pozycji nie jest od grafiki szukaj w biosie dalej musi to gdzies byc, szukaj instrukcji w necie od twojego biosu wpisujac numer seryjny twojej plyty glownej - numer ten znajdziesz na poczatku bootowania przy starcie windows (wcisnij klawisz [pause/brak] i spisz numer) no i najlepiej podaj go na forum poszukamy razem rozwiazania

tazman
komentarz
komentarz

W biosie poszukaj zakładki Integrated Peripherals a tam VGA

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.