x-kom hosting

Karta graficzna pod Phenom x4 945

GraBy
utworzono
utworzono

Witam.

 

Zamierzam wymienić kartę graficzną. Obecnie posiadam  GT630.

 

Pozostałe parametry komputera to:

Phenom x4 945 po oc do 3,3Ghz

Gigabyte M56S-S3

4GB RAM DDR2 po OC 880 mhz (pewnie dorzuce jakąś kość)

Zasilacz Modecom FEEL 500W

 

Ze względu na dosyć słaby zasilacz myśle że dobra moze okazac sie GTX 750TI.

 

Żalezy mi zeby pograć komfotowo w takie tytuły jak GTAV, PES18, FIFA 18, CS:GO.

 

https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-750ti-oc-2gb-ddr5-128-bit-2x-hdmi-2x-dvi-gv-n75toc-2gi-630762/

 

Ta karta bedzie ok ?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam ;)

 

 

 

 

Mogeto
komentarz
komentarz

mało podręcony Phenom więc GT 1030 lub GTX750Ti to max co można tutaj dać,

GT 1030 ma wydajność GTX750 ( bez TI ) i kosztuje ~290zł, plus jest taki że to nówka i jest pełna gwarancja ze sklepu,

GTX 750Ti 2GB używka jest warta max 300zł

GT 1030 nie obsługuje D-Sub ( VGA )

 

do GTA V przypadłoby się 8GB ramu, najlepiej dokupić taką samą kość jak obecna,

markowy używany zasilacz można dostać już za 50zł np Chieftec/Forton 400W

 

 

Quattro
komentarz
komentarz

GT 1030 <----- 300 ZŁ na morele (wersja od GIGABYTE)

 

GraBy
komentarz
komentarz (edytowane)

Procka bede kręcił jak wymienie zasilacz i chłodzenie.

Zauważyłem że GTX660 mozna kupic dość tanio. Podobno są bardziej wydajne niż 750TI.

Za mniej wiecej rok bede wymieniał sprzęt. Zastanawiam sie czy przez ten czas GTX660 bedzie w stanie obsłuzyc nowsze gry.

Nie wiem czy moj zasilacz da rade uciągnąć tą karte. Mysle ze za pare miesiecy kupie juz nowy  tak zeby chwile podziałal w starym PC a w przyszłosci bedzie napedzał nowy sprzęt.

 

Ta GT1030 coś mi nie bardzo pasuje. 

http://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-660-vs-Nvidia-GT-1030/2162vsm283726

Edytowane przez GraBy
rafalluz
komentarz
komentarz

Zasilacz nie nadaje się do 660, nie możemy poręczyć, że nic się nie stanie.

GraBy
komentarz
komentarz

Ok.

 

Będe chyba polował na GTX 750Ti OC 2GB DDR5 (128 bit).

W tej 1030 to nie podobają mi się te 64bit i wydaje mi sie ze nie da rady przy większej ilości tekstur.

80 vs 24 jednostek teksturujących to już jest dość spora różnica.

Do grania to chyba nie bardzo a po lepszym OC procesora myśle że wycisne z GTX750 trochę więcej FPSów

Mogeto
komentarz
komentarz

ok ale nie porównuj tylko po samych parametrach, dlatego że to inne architektury i zestawienie 24 vs 80 nic nam nie mówi bo 1 jednostka w Maxwellu jest wolniejsza niż 1 jednostka w Pascalu

i co z tego, że ma 64bit, np Radeon 2900XT ma 512 bitów i nic mu to nie daje, liczy się praktyczna wydajność w grach a nie suche parametry

 

z tymi teksturami źle piszesz bo lepsze tekstury wcale nie wymagają mocy obliczeniowej, ważne jest po prostu żeby karcie nie zabrakło pamięci własnej, bo jak zabraknie to wydajność spada

 

faktem jest, że GT 1030 w grach ma wydajność GTX750 czyli traci kilkanaście % wydajności do GTX750Ti, więc po prostu decydujesz czy wolisz więcej FPS (GTX750Ti) czy pełną gwarancje ze sklepu (GT1030)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.