x-kom hosting

[Rozwiązany]Sterowniki do głośników Creative : inspire g380 (2.1) lub do karty dżwiękowej Creative : Audigy , Sound Blaster

Master(17)
utworzono
utworzono

Witam!

Mam problem... Od wczoraj mam zainstalowane ubuntu. Wszystko "cacy" ale nie ma dżwięku ;) ??

Myślę zę to wina sterowników do głośników ponieważ nie mam już opakowania do nich i już nie pamiętam gdzie mi tata schował płytę :P

Myślę również, że to może być wina karty dżwiękowej bo do niej też nie mam płyty ze sterownikami :P

Proszę o pomoc.

Zarov
komentarz
komentarz

Nie wiem jak to jest z pakietami w Ubuntu ale zainstaluj alsa-utils i alsa-base. Potem za pomocą alsamixer pogłośnij co trzeba i zobacz.

piku
komentarz
komentarz

Audigy powinno hulać tuż po instalacji. Ale weź zobacz czy nie jest przypadkiem wszystko wyciszone ;) Poza tym prawym myszy na ikonce głośności->Wybierz kanał główny i z listy wybierz Analog front.

Master(17)
komentarz
komentarz

niestety...zrobiłem tak i nic piku. Zarov :alsa-utils miałem zainstalowaną nowszą wersję od pobranej a alsa base nie chciało się zainstalować. Pogłaśniałem za pomocą ..... alsamixer ale dalej nic ;\ a na forum ubuntu cały czas usuwają moje tematy ;P

Zarov
komentarz
komentarz

Ale to dzwieku w ogole nie masz czy nie dzialaja Ci mp3 itd?

Master(17)
komentarz
komentarz

wogóle nic ! nie ma dźwięku:P żadnych youtube, wav kompletne zero ! ;| ;[ Help me ! Please ;)

Zarov
komentarz
komentarz

Wpisz w konsoli

alsamixer i zrob nam screena ekranu bysmy widzieli co tam masz.

EDIT

Albo inaczej.

Nie pamiętam Ubuntu wiec lepiej zapytaj sie na linuksowo.pl, tam Ci nie wywalą tematu a ja z Piku nic nie wymyslimy bo ja dawno tego czegos uzywalem a Piku krótko.

Master(17)
komentarz
komentarz

ale i tak dodaję ten zrzut ;) Zrzut ekranu w załączniku ;)Ps. głośność gdzie wynosi 12 to ja sam tuż przed zrzutem dodałem a reszta była tak jak jest ;)

zrzutekranu.png

post-18134-1207668271_thumb.png

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.