x-kom hosting

Problem z uruchomieniem PC, blue screen

Insoy
utworzono
utworzono

Witam, od wczoraj borykam się z pewnym problemem, przy uruchamianiu PC system ładuje się tak jak zawsze, wyświetla się komunikat zawarty w załączniku, cokolwiek bym nie wybrał system resetuje się po uprzednim wyskoczeniu blue screena przy ładowaniu systemu windows XP, blue screen znika po 0,5 sec, udało mi się przepisać kod blue screena, 0x000000ED komputer resetuje się w kółko, nie reaguje na nic, nie mam możliwości wejścia w tryb awaryjny itd. Proszę o pomoc, dodam iż nie mogę przeinstalować systemu po uprzednim przestawieniu w biosie opcji "boot from cd/dvd" komputer zatrzymuje się wtedy w miejscu i nie mogę również nic zrobić, męczę się już od 2 dni z tą sytuacją, pozdrawiam.

wnd1.jpg

Youki
komentarz
komentarz

Ile masz dysków twardych podłączonych, jeden tylko?

BIOS na ustawieniach domyślnych>

Insoy
komentarz
komentarz

Posiadam jeden dysk, załączam również moment, w którym komputer nie reaguje.

wds2.jpg

Czy powinienem przestawić ustawienia w Biosie na domyślne? jestem trochę zielony w tych sprawach nie chcę niczego uszkodzić.

Załączam zdjęcie blue screena, jeśli ktoś chciałby jeszcze pomóc.

Blue screen.jpg

Youki
komentarz
komentarz

Tak, przywróć BIOS do ustawień domyślnych, możliwe, że HDD szlag trafił lekko mówiąc ;) 

Insoy
komentarz
komentarz

Przywróciłem ustawienia domyślne, nadal to samo :/

 

Youki
komentarz
komentarz

Masz możliwość podłączyć u kogoś w PC ten dysk i sprawdzić jego stan/

Insoy
komentarz
komentarz

Podłączyłem inny dysk, i nie mam już problemu z blue screenem natomiast nie jestem w stanie uruchomić systemu nadal 

Na dysku kolegi komputer uruchamia się, i w tym momencie po kilku naprawach systemu nie jestem w stanie nic wiecej zrobić, mam na płycie windows 7 oraz windows xp, czy wiesz może jak mógłbym sformatować ten dysk całkowicie i zainstalować na nim jeden z systemów? boot from cd/dvd również stoi w miejscu

wds3.jpg

Youki
komentarz
komentarz

System trzeba postawić od nowa, a system instaluj w swojej konfiguracji PC.

 

Insoy
komentarz
komentarz

Właśnie problem w tym, że nie mogę w żaden sposób tego zrobić, próbowałem w cmd oraz biosie, boot from cd/dvd nic nie daje a teraz wyświetla się również błąd 0xc000000f przy próbie uruchomienia czegokolwiek.

wds4.jpg

Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu z powyższym komunikatem

Youki
komentarz
komentarz

Spróbuj w innym PC sprawdzić czy możesz wgrać system, w sensie czy instalator przejdzie czy tak samo.

 

szubi8
komentarz
komentarz
Dnia 12/6/2017 o 19:05, Insoy napisał:

Właśnie problem w tym, że nie mogę w żaden sposób tego zrobić, próbowałem w cmd oraz biosie, boot from cd/dvd nic nie daje a teraz wyświetla się również błąd 0xc000000f przy próbie uruchomienia czegokolwiek.

wds4.jpg

Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu z powyższym komunikatem

A ze tak zapytam - Napewno masz oryginalny system? Bo jak dla mnie ten blad wyskakuje gdy pliki wgrywane z ISO sa skoruptowane, i wtedy wlasnie pojawiaja sie takie bledy...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.