x-kom hosting

Win7->Win10 na starym kluczu. Jak to jest teraz?

Mitterch
utworzono
utworzono

Cześć, czytałem z 2 godziny masę artykułów na temat przejścia z Windows 7 na Windows 10 za darmo. Jak wiadomo okres "kliknij, uaktualnij, zapomnij" się skończył, chodzi mi o wyskakujące okienko na pasku zadań Win 7 o darmowej aktualizacji. Na jednym kompie mam Windowsa 7 Home kupionego ze sklepu - oryginalnego, z kluczem, wersja pudełkowa - wszystko działa bez zarzutu. Teraz już nie wiem sam jak to zrobić i czy to w ogóle działa. Podobno z oryginalnego klucza Win 7 można zarejestrować Win 10. Moja 7 była kiedyś uaktualniana do 10 jednak było wtedy w nim tyle błędów, że wróciłem do 7 bo nawet głośności nie mogłem ustawić tak jak chciałem. Teraz to o co mi chodzi w kolejności:

- Czy da się pobrać legalnie instalke Windows 10, potem zrzucić ją na jakiegoś pen drive'a czy coś innego, tak, żeby można było zainstalować na innej płycie głównej?

- I czy potem mogę aktywować Windows 10 ze starego klucza Win 7? (Czytałem, że ktoś tak zrobił bo nie był tego świadom i się udało).

 

Wiem, że wygląda to na błaganie o to by portfel nie schudł ale jeśli to działa to po co płacić za nowy system skoro poprzedni kupiłem legalnie a ten sposób działa i jest legalny?

Wyprowadzi mnie ktoś z błędu? Lub uświadomi jak zrobić to o co spytałem? 

Gawel
komentarz
komentarz

Jeżeli już aktualizowałeś do win 10,to teraz bez problemu aktywujesz.Żadnego klucza nie musisz podawać,sam powinien się aktywować

Mitterch
komentarz
komentarz

Czyli pobieram iso win 10 od microsoftu, robie dysk instalacyjny. Przy instalacji wpisuję kod aktywacyjny systemu windows 7, aktywacja przebiega pomyślnie i win 10 działa bez zarzutu?

kafejaxx44
komentarz
komentarz

Tak

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

odrazu wgra się najnowsza wersja.
Aktywacja jest automatyczna jak internet podłącz po instalacji.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Mitterch
komentarz
komentarz

Dziękuje, oby działało :) !

 

kafejaxx44
komentarz
komentarz

Zadziała 100%

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

  • Dziękuję 1
Mitterch
komentarz
komentarz (edytowane)

Tylko zapomniałem wspomnieć o jednej najważniejszej rzeczy, chcę to zainstalować na nowej płycie głównej. Też da radę?

 

# przepraszam, napisałem jednak wcześniej, nie ważne :).

Edytowane przez Mitterch
Gawel
komentarz
komentarz
13 minut temu, Mitterch napisał:

Tylko zapomniałem wspomnieć o jednej najważniejszej rzeczy, chcę to zainstalować na nowej płycie głównej. Też da radę?

 

# przepraszam, napisałem jednak wcześniej, nie ważne :).

Google pisze że klucz będzie pasował,jeżeli nie to czeka cię instalacja win 7 i aktualizacja do 10

Mitterch
komentarz
komentarz

Tylko czy na coffe lake'u (8gen) jak i AM4 (Ryzen) da rade w ogóle zainstalować 7, żeby update zrobić do 10?

bemol911
komentarz
komentarz

Instaluj od razu Windowsa 10, klucz z 7 będzie pasował. 

Mitterch
komentarz
komentarz

To lecę z tematem :) póki nie spróbuje się nie przekonam, ale warto wiedzieć, że jest cos takiego mozliwe.

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.