x-kom hosting

Problem z instalacją Windows XP

Robson04
utworzono
utworzono

Witam!

Chciałem zainstalować i nadal chcę zainstalować system operacyjny o nazwie Windows XP Home Edition.
Posiadam laptopa Toshiba.
Problem tkwi w tym, że podczas ładowania instalatora systemu, po kilku sekundach pokazuje się taki komunikat:
9zYDR4j.jpg

Dodam, że chce zainstalować system z nośnika USB, jest zbootowany, pod instalacje.
Sformatowałem cały dysk, wyświetla się taki sam komunikat, jak przedtem.
Praktycznie nic nie dało sformatowanie dysków i usunięcie starego systemu.
Wiecie może jak mogę temu zaradzić, pierwszy raz mam doczynienia z instalacja Windows'a XP.

Pozdrawiam i dziękuję za wszelką pomoc!

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Wygląda jakbyś miał jakieś uaktualnienie do Windows XP a nie pełną instalkę.

  • Dziękuję 1
Robson04
komentarz
komentarz
10 minut temu, MasterYoghourt napisał:

Wygląda jakbyś miał jakieś uaktualnienie do Windows XP a nie pełną instalkę.

Dużo dałeś mi do zrozumienia, dziwne.
Zainstalowałem nowy obraz i zbootowałem go na pendrive, wszystko pięknie działa, nie pokazuje się komunikat ten, o którym była wcześniej mowa, lecz pojawia się nowy problem.
Mianowicie "System nie mógł odnaleźć licencji (EULA)", czy jest to spowodowane tym, że pendrive jest źle bootowany przez program?
Obecnie nośnik był tworzony za pomocą programu: RUFUS.


Co do kupna Win'a XP, nie mam chęci, bo to stara wersja i nie wspierana, a komputer jest trochę starszy i przy systemie Windows 7 lekko go przycina.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Wiesz, nie wypada bym doradzał ci jakie torrenty z Windą XP masz ściągać.

Robson04
komentarz
komentarz
Godzinę temu, MasterYoghourt napisał:

Wiesz, nie wypada bym doradzał ci jakie torrenty z Windą XP masz ściągać.

Nie ma sprawy, uporałem się z problemem odnośnie licencji.
Był to błąd programu tworzącego nośnik.
Zmieniłem program i licencja istnieje i może być akceptowana.

Znów powstaje kolejny problem,

mianowicie podczas instalacji ukazuje się właściwości dysku/ów, chodzi tutaj głównie o to, że nie wykrywa mojego dysku - tylko podłączony pendrive.

Ten system jest bardzo skomplikowany, męczę się chyba z nim od bodajże dwóch dni,
Jest na to sposób, jak temu zaradzić - z tego co wywnioskuje instalator nie odczytuje mi dysku.

Jak możesz zauważyć, nie wykrywa żadnej partycji oprócz pendrive'a. Dodam, że dysk jest podłączony i dobrze chodził.
aw0n0oG.jpg

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Tak może być, Windows XP nie miał sterowników do kontrolerów SATA, jak dobrze pamiętam. Podaj producenta i model płyty głównej.

  • Super 1
Robson04
komentarz
komentarz
Teraz, MasterYoghourt napisał:

Tak może być, Windows XP nie miał sterowników do kontrolerów SATA, jak dobrze pamiętam. Podaj producenta i model płyty głównej.

Najgorsze jest to, że dysk jest pusty i nie mam jak tego sprawdzić, jest jakiś inny sposób na sprawdzenie np. w biosie?

W laptopie o marce Toshiba jest zamontowany dysk SATA, z czego nie odczytuje partycji podczas instalacji.
Sprawdzałem na moim głównym komputerze na maszynie (VirtualBox) i wszystko śmiga, tak jak ty tutaj wspomniałeś brak sterowników :(

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Podaj więc dokładny model laptopa ze specyfikacja sprzętu. Sprawdź też to co napisał @Gawel

  • Super 1
Robson04
komentarz
komentarz

Model lapka to: Toshiba Satellite A210-12Z
Tutaj znalazłem coś takiego, ale nie wiem czy to się przyda: https://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Toshiba-Satellite-A210-12Z.6399.0.html
Wygląd coś takiego: 
TY2UFDv.jpg

Okej, mniejwięcej odnalazłem się w tych sterownikach.
Ściągłem Windows XP Professional OEM (SP3) i instalator wykrył dyski itd. 
Na razie formatuje i instalator przygotowywuje dysk do instalacji.
Dam informacje co do instalacji po przygotowaniu.

Jak zadziała dam nawet link, aby Ci, którzy mają taki sam problem - to sobie pobiorą ten instalator z sterownikami do SATA (Home Edition i Professional)

EDIT:
Wszystko działa jak należy, polecam pobierać systemy z OEM i (SP3) system zainstalowałem bezproblemowo! :)

Dziękuję za jakąkolwiek pomoc, pozdrawiam.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.