x-kom hosting

Podłączanie obudowy do płyty głównej

Mysior123
utworzono
utworzono

Witam. Posiadam płytę główną ASUS P5L 13943 po podłączeniu zasilacza i zasilania świeci się zielona kontrolka na płycie głównej ale nie potrafię podłączyć obudowy z przyciskiem POWER żeby uruchomić komputer. Podłączałem na kilka sposobów ale brak reakcji na przycisk. Proszę o pomoc jak to podłączyć.

KudlatyXXX
komentarz
komentarz

Jak na kilka sposobów? Szukaj rzędy pinów opisanych PWR

Wrzuć zdjęcie płyty

 

Przykład P5K

 

 

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

387a1092641a730e64202ed0c1bdf596.jpg

Gawel
komentarz
komentarz

U ciebie powinno być tak.Szukaj PWRSW

Screenshot_1.jpg

  • Super 1
Mysior123
komentarz
komentarz

Jest dokładnie jak na schemacie od Gawła. Jutro spróbuję podłączyć, ponieważ nie ma mnie chwilowo w domu. Jeżeli nadal będzie brak reakcji to gdzie szukać przyczyny? Czy da się włączyć komputer bez przycisku z obudowy?

Gawel
komentarz
komentarz

Możesz spróbować zewrzeć te piny

  • Super 1
Gość
komentarz
komentarz

Jak będziesz chciał uruchomić płytę główną bez przycisku power , możesz przejechać po tych pinach na przykład nożyczkami aż wystartuje.

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Mysior123
komentarz
komentarz

Nie mogę uruchomić komputera.. Wina płyty głównej, czy zasilacza?

Mysior123
komentarz
komentarz

Dodam, że po próbach włączenia łącząc te piny na płycie głównej, z zasilacza wydobywa się zapach spalenizny ale dioda na płycie głównej świeci na zielono. Może to wina zasilacza ?

KudlatyXXX
komentarz
komentarz

No raczej spalenizny nie powinno być czuć , dla bezpieczeństwa lepiej odołącz ZASILACZ jak masz możliwość spróbuj na innym.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.