x-kom hosting

Problem z wgraniem Biosu : foxconn h61mxv

Pokonywacz
utworzono
utworzono

Witam.
Mam problem w graniu biosu do płyty głównej ( zależy mi na obsłudze procesorów iby bridge ) 
Próbowałem wgrać bios i przez fox LiveUpate ale to przyniosło mi aktualizację do wersji AC3F1P04 czyli najnowszego z początkiem litery A. Online nic nie chce zaktualizować nie wyszukuje  do Początkowej zadowalającej mnie litery C. Poprzez ściągnięcie nawet i pokazaniu gdzie .rom komputer restartuje się bez nowej wersji. Sprawdzałem wszystkie tak. Na nic. Czekam na propozycje. Z góry dziękuję . Pozdrawiam.
 

Gawel
komentarz
komentarz

Próbowałeś stworzyć bootowalny USB z BIOS-em

Pokonywacz
komentarz
komentarz

A do tego musi być jakiś lepszy pendrive czy coś? Jak to zrobić? Jak wgrac na pendrive zawartość zip?  

Czekam dalej na podpowiedzi 

Pokonywacz
komentarz
komentarz

Problem w tym że nie ma tam żadnego pdf z że nie ma żadnego pdf z instrukcją i programu . Jedynie fozconn przedstawia różnorodną instrukcje po której nic nie rozumiem ale przez dos. 

Na pendrive przez program nie mogę wgrać biosu bo raz ze tylko mogę sam Rom. I dodatkowo tylko w formacie NTFS co mój pen nie obsługuje.  A reszta plików? Jak wykonać komendę w biosie do aktywowania instalacji biosu? 

Jestem dość ogarnięty ale już sama nieudana instalacja biosu przez Windows dużo mówi o producencie... 

 

I jeszcze takie pytanie, czy muszą być wszystkie zaktualizowane sterowniki do wgrywania biosu przez Windows? 

I jeszcze takie pytanie, czy muszą być wszystkie zaktualizowane sterowniki do wgrywania biosu przez Windows? 

Dark_Moon
komentarz
komentarz

Jedyna mozliwosc to zrozumiec jak to zrobic. To nie chodzi o producenta tylko o to ze uzywasz plyty ktora jest stara wiec nie powinienes oczekiwac ze wgranie biosu bedzie tak latwe jak w nowych plytach.

Pokonywacz
komentarz
komentarz (edytowane)

Uważasz że tą informacją mi pomogłeś? 

I po pierwsze w nawet starych płytach lub markowych gigabyte asus  jest wszystko pięknie opisane co i jak. Brak instrukcji co do danej płyty tylko jakieś starej na 775 foxconn pokazuje jak wgrac bios.  Skoro powiadasz  że trzeba zrozumieć to podaj mi link do instrukcji do mojej płyty głównej 

Edytowane przez Pokonywacz
Dark_Moon
komentarz
komentarz

Przeciez opis jest w pliku pdf ktory dostaniesz jak pobierzesz bios

Sformatuj pendriwe na fat 32 albo kup taki zeby sie go dalo tak sformatowac

Teraz nie jestem w stanie ale moze jutro opisze ci co nalezy zrobic

Gawel
komentarz
komentarz

Dziwne ze nie ma.pdf specjalnie ściągnąłem ten plik i sprawdzałem. Poza tym wielu producentów płyt nie zaleca aktualizacji BIOS z poziomu Windowsa. Co do NTFS to pomaga zaznaczenie optymalizacja wydajności we właściwościach pendrive

Wysłane z mojego Lenovo YT-X703L przy użyciu Tapatalka

Pokonywacz
komentarz
komentarz

Dzisiaj doszłem że pdf są oddzielnie w innej zakładce :D

Pobrałem pobrałem i poczytałem. podczas instalacji z fox update muszę wyłączyć w biosie ochronę biosu. Problem jest taki że nowsze wersję biosu maja to, moja niestety nie i teraz czy wystarczy przestawienie zworki 2-3 czy jak? 

A i jeszcze co najlepsze , żeby nie było ,  nie ma żadnej informacji o flashowaniu biosu z biosu  tylko pod Windowsem fox update 


https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2736623.html

znalazłem takie coś.
Zrobiłem botowalnego pendrive'a teraz tylko pytanie skoro mam więcej niż 2 pliki tam w tym poradniku.  Jakie komendy  ? ...  Bios się zgadza American Megatrends tylko troche starszy...  i jeszcze, dalej nie wiem jak wyłaczyć to bezpieczeństwo biosu '' Bios write Protect'' lub w oznaczeniu ''Super BIos Protect''  zworka już przestawiona z 1-2 na 2-3. 
Pozdrawiam.

 

Dark_Moon
komentarz
komentarz

Jeżeli używasz sposobu z drugiego pdf (Flash BIOS SOP(Protect UUID) v1.3_uEFI_EN.pdf) to po zrobieniu bootowalnego pendriva nie potrzeba żadnych komend, bo po uruchomieniu komputera z pendriva bios się uaktualni automatycznie. Nie wiem gdzie wyczytałeś że trzeba wyłączyć ochronę biosu.

 

Pokonywacz
komentarz
komentarz (edytowane)

Temat tydzień temu rozwiązany. 

A teraz w skrócie co mi było trzeba:

Program z plikami co Rb botowalny pendrive. 

Plik z końcówką bin oraz z tego bynajmniej folderu flash. 

Botuje się pendrive. 

Trzeba wpisać komende nazwe flasha. 

Ewentualnie nazwe flash i raz spacja  bin np 

FLASH ckdickd.bin

A teraz dziękuję wszystkim tu niestety samo się nie zrobiło , dziękuję za wszystkie wskazówki. Pozdrawiam 

Edytowane przez Pokonywacz

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.