x-kom hosting

Niedziałająca pamięć

Stachurski
utworzono
utworzono (edytowane)

Tak jak w temacie, zakupiłem używane pamięci i się zastanawiam czy są one wadliwe czy może problem leży gdzie indziej. Moja płyta główna to msi b85 g43. Może trzeba jakąś aktualizacje biosa wykonać? Do tej pory używałem 4kości po 1GB firmy hynix.

IMAG0528.jpg

Edytowane przez Stachurski

Youki
komentarz
komentarz

Sprawdź czy ta kostka działa w innej płycie u kogoś, jak też nie działa to zwróć.

 

Stachurski
komentarz
komentarz (edytowane)

Działa ale na płycie pod amd jeśli to ma jakieś znaczenie.

Edytowane przez Stachurski
Youki
komentarz
komentarz

Nie powinno mieć znaczenia.

W każdym slocie sprawdzałeś tą kostkę?

Profilaktycznie dokonaj aktualizacji BIOS.

Stachurski
komentarz
komentarz

zaktualizowałem bios i hula, dzięki :D

  • 2 tygodnie później...
Stachurski
komentarz
komentarz

Znowu mam ten sam problem, dokupiłem kolejną kość 8GB tym razem Hyperx Fury 1333 i niestety po podłączeniu jej czy to w dual chanelu czy solo nie mam obrazu na monitorze, gdy z powrotem podłącze tego goodrama o którym pisałem wcześniej wyświetla mi się taki komunikat.

IMAG0560.jpg

Gawel
komentarz
komentarz

Normalka przy nowych pamięciach.Naciśnij F2

Stachurski
komentarz
komentarz

Tylko, że ten komunikat wyświetla mi się na tej starej pamięci, na nowej nie wyświetla mi się w ogóle obraz.

Gawel
komentarz
komentarz
Tylko, że ten komunikat wyświetla mi się na tej starej pamięci, na nowej nie wyświetla mi się w ogóle obraz.
Wciskałeś F2 ?

Wysłane z mojego Lenovo YT-X703L przy użyciu Tapatalka

Stachurski
komentarz
komentarz

tak, wciskałem 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.