x-kom hosting

Podkręcenie AMD phenom x4 965 BE

Piter9702
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam. Potrzebuję podkręcić mój procesor, ponieważ obecnie ma za mało mocy niestety do moich małych potrzeb. 

Wszystkie poradniki na youtube, które znalazłem, mają inną szatę graficzną w biosie, przez co się gubię niestety, ale poszedłem na własną rękę i podniosłem mnożnik tylko z x17 (3,4ghz) do x19 (3,8ghz) i zrobiłem w stresie test temperatury i wynosiła niecałe 59 stopni Celsjusza, ale jakiś koleś z forum powiedział, żeby nie kręcić mnożnikiem, więc przywróciłem ustawienia do początkowych i proponował podkręcić przez zakładkę CPU/NB Frequency i niestety to był błąd, bo komputer się nie włączał i musiałem w bios przywrócić ustawienia początkowe. Nie wiem jak się za to zabrać, dlatego piszę tutaj temat, a procesor potrzebny mi do odpalenia kilku metinów (10+), a nowy dopiero po nowym roku sobie kupię. Temperatura w stresie przy taktowaniu 3,4ghz to 51 stopni Celsjusza. 

 

Moje podzespoły to:

SilentiumPC vero l2 500w

Fera 3

Asus m4n98td evo

AMD Phenom x4 965 BE

16 gb ram (wszystkie trzy kości inne).

 

EDIT: Dołączam paczkę w winrar z kilkoma skrinami

 

 

 

 

 

 

 

Nowy Archiwum WinRARa.rar

Edytowane przez Piter9702

JaxPhoenix
komentarz
komentarz

Nie posiadam takiego set up ale dla ogarnięcia popatrzyłem na inne tematy z ta płyta w roli głównej. I ludzie kręcili mnożnikiem. Wygląda na to ze tym sposobem idzie podkreci , nie zapomnij o zmianie napięcia na procesor. 

 

btw. 10 metinow to jakiś privek? Czy na bodzie do ekspa? ;3

Youki
komentarz
komentarz
Dnia 26.11.2017 o 10:32, Piter9702 napisał:

ale jakiś koleś z forum powiedział, żeby nie kręcić mnożnikiem,

Z powodu?
Kręć ten CPU normalnie mnożnikiem.

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.