x-kom hosting

NVIDIA GeForce GTX 750 Ti - podkręcenie, czy jest dobrze?

Arxus
utworzono
utworzono

Dzień dobry,

otóż dzisiaj podkręcałem kartę graficzną NVIDIA GeForce GTX 750 Ti i chcę się zapytać czy obecnie będą to dobre ustawienia? Wszystkie dane w załączniku.

Pozdrawiam ;)

Bez tytułu.png

Youki
komentarz
komentarz

A jest stabilnie?

  • Dziękuję 1
szynszyl1337
komentarz
komentarz (edytowane)

Wykonując OC karty musisz robić to stopniowo do czasu wzrostu wydajności. Jeżeli lekko przesadzisz z zegarem wydajność może nie wzrosnąć, a nawet spadać, dlatego ważne jest, aby robić to z pewnym skokiem np. 25-50 MHz i musisz znaleźć moment niestabilności/utrzymywania się/spadku wydajności.

Edytowane przez szynszyl1337
  • Dziękuję 1
Arxus
komentarz
komentarz

Faktycznie, włączyłem Rainbow Six Siege i wydajność jest dużo mniejsza... W takim razie na ile ustawić? W jakich okolicach mam się ''bawić'''?

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Ja polecam  pobrać jakiś  benchmark, np. 3d mark i sprawdzić jej standardową wydajność, potem dodać 50 MHz > sprawdzić > +50 MHz > sprawdzić > itd. Jeżeli ten sam wynik/niewielki wzrost/spadek cofnij do poprzednich ustawień i na nich pozostań lub zwiększ o niższą wartość jak 25 MHz

Arxus
komentarz
komentarz (edytowane)

W takim razie faktycznie spróbuję tak jak piszesz, opisze czy mi się udało, dzięki ;)

Edytowane przez Arxus
Arxus
komentarz
komentarz

Próbuję ustawić odpowiednie wartości i nie udaje mi się, fpsy są ciągle takie same, albo skaczą w górę i po chwili wracają. Po uruchomieniu gry - zawiesza się. Nie mam pojęcia co zrobić w takim wypadku ;-; Po włączeniu gier nawet po podkręceniu o +114 i + 55 gra się po prostu zawiesza.

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Maksymalna stabilna wartość dla rdzenia GPU przy nie ruszanych pamięciach, to +114 MHz?

A realny zegar w grach to ile?

Na ogół GTX 750 Ti osiągały taktowanie po OC z przedziału od 1300 do 1400 wraz z trybem boost.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.