x-kom hosting

jaki ram kupić?

gamer66
utworzono
utworzono

Witam, posiadam płyta główna asrock n68c, procesor Athlon 64 2 Dual Core 4200+ i 2 gb jakiegos ramu. Po zainstalowaniu win7 wszystko chodzi bardzo wolno, wydaje mi się, że dokupienie jakies 2gb ramu mogło by go trochę przyspieszyć, tylko nie wiem jaki ram teraz najlepiej kupić do tej płyty głównej i procesora? z góry dziękuję za odp, będę wdzięczny za podanie konkretnych przykładów.

Youki
komentarz
komentarz

System zainstalowałeś w wersji 32 czy 64 bitowej?

Wyłączyłeś Aero?

Obecnie RAM masz w dwóch kostkach?

gamer66
komentarz
komentarz

mam wersje 64 bitową

nie wiem co to Aero

mam 2 gb ramu w dwóch kostkach

gamer66
komentarz
komentarz

ok dzieki, system chodzi teraz trochę lepiej, ale mimo to  wydaje mi się, że ten ram jest potrzebny. Przy uruchomionej samej przeglądarce mam zajęte 85 % pamięci...

Youki
komentarz
komentarz

A jaką masz przeglądarkę, korzystasz z Chrome?

gamer66
komentarz
komentarz

korzystam z chrome i mozilli

Youki
komentarz
komentarz

Dokup 1 GB RAM, poszukaj kostkę używaną lokalnie na OLX.

Dark_Moon
komentarz
komentarz

Nie napisałeś dokładnie jaka to pamięć, bo ta płyta zdaje się może obsługiwać DDR2 oraz DDR3. Nie napisałeś także czy to jeden moduł te 2 GB czy 2 moduły.

Te pamięci są dosyć tanie więc można kupić nawet 4 lub 8GB. Konkretny przykład

DDR2

https://pl.webuy.com/search?categoryIds=935&view=list&inStock=1&sortBy=sellprice&sortOrder=asc

DDR3

https://pl.webuy.com/search?categoryIds=936&view=list&inStock=1&sortBy=sellprice&sortOrder=asc

gamer66
komentarz
komentarz

własnie nie wiem jaki to dokładnie model, jak mogę to sprawdzić? możliwe, że obsługuję ddr3, ale nie jestem pewien. Obecnie mam 2 kości po 1 gb, napewno ddr 2

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.