x-kom hosting

Nowa karta graficzna

Phoenix510
utworzono
utworzono (edytowane)

Witajcie!

Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem wymienienia mojej obecnej karty graficznej na lepszą. Jako, że nadchodzi "Black Friday", pomyślałem, że uwzględniając przeceny uda mi się kupić coś użytecznego. I tu pytanie do was, do 600-800 zł opłaca wymieniać się obecne GPU? Czy lepiej dozbierać coś więcej? Opłaca się wymieniać ją na obecnym CPU? No i oczywiście ryzykować używkę czy lepiej nabyć nową? 

Foxconn c01 http://www.foxconnchannel.com/ProductDetail.aspx?T=Chassis&U=en-us0000156

Intel Core I5-2400 3.10 Ghz

Nvidia GeForce GTX 550 Ti 2GB Point of View

Foxconn H61MXV/H67MXV

Kingston KVR133d3n9/4g (wkrótce x2)

Tracer Be Cool 420W Silent

6.png.c28aa13e2b1c6cd04c5972c90815cd60.png

5.png.e32fb3b9a7fc6012d61c372fdf5dd384.png

4.png.85f5979eaad4ff66e7b9076ffcf287fc.png

3.png.c38a6cac29bb22a83b7ea6042f6249aa.png

1.png.de03b8a4db7974a6948dd30bf1a896d4.png

2.png.236a32c8ca950214f5247ae4083c217d.png

Edytowane przez Phoenix510

lukasin
komentarz
komentarz

W Twoim przypadku to musiałbyś jeszcze zasilacz zmienic.

Youki
komentarz
komentarz

GPU można wymienić, możesz szukać GTX 1050 Ti 4 GB za te 599 zł skoro szukasz czegoś na Black Friday.

Ile masz do wydania na zasilacz?

Phoenix510
komentarz
komentarz

Najlepiej w granicach 200-300 zł.

Youki
komentarz
komentarz

Za 219 w komputroniki dostaniesz Corsair CX450M z semi modularnym okablowaniem oraz 5 letnią gwarancją producenta.

  • Super 1
Phoenix510
komentarz
komentarz

Rozumiem, że używanej kart nie opłaca się brać, czy jednak przeszukiwanie serwisów aukcyjnych będzie miało jakiś sens?

Youki
komentarz
komentarz

Jak chcesz to możesz szukać używanego GTX 970, ale wątpie byś coś znalazł z gwarancją do kwoty 700 zł.

Phoenix510
komentarz
komentarz

Jeszcze jedno czy nie byłoby dużo bardziej opłacalne gdybym nie dozbierał do 1060 i odłożył w czasie zakup? Czy może różnica nie jest aż tak duża?

rafalluz
komentarz
komentarz

Do wersji 6GB możesz dozbierać, jak chcesz.

 

Do wersji 3GB nie warto.

Phoenix510
komentarz
komentarz (edytowane)

Jeszcze jedno są wersje z jednym wiatraczkiem do chłodzenia i z dwoma(a także mniejsze i większe), sprawia to dużą różnicę w chłodzeniu? Są jakieś firmy od których modeli lepiej nie kupować?

Edytowane przez Phoenix510
rafalluz
komentarz
komentarz

Z zasady wersje z 2 wentylatorami mogą być cichsze przy podobnych temperaturach, bo 2 wentylatory generują większy przepływ powietrza przy takich samych obrotach.

Phoenix510
komentarz
komentarz

Czyli raczej nie mam zwracać uwagi na firmę produkującą daną kartę?

Youki
komentarz
komentarz

Nie, kwestia konkretnego modelu, jego chłodzenia i ceny.

 

  • 2 tygodnie później...
Phoenix510
komentarz
komentarz
Dnia 23.11.2017 o 21:16, Youki napisał:

Nie, kwestia konkretnego modelu, jego chłodzenia i ceny.

 

Ostatecznie nie zakupiłem 1050 Ti, bo nie znalazłem żadnej na promocji poniżej 600 zł. W międzyczasie postanowiłem, że dozbieram do 1060 6gb(ten miesiąc- dwa nie zrobią mi wielkiej różnicy- nie śpieszy mi się). Ten zasilacz co poleciłeś nada się do 1060, czy konieczne będzie dołożenie do czegoś droższego? Mam zamiar wymieniać stopniowo części, aby otrzymać taki zestaw https://www.morele.net/inventory/info/9b0ef81b/. Mógłbyś mi polecić jakąś obudowę(nie musi być z szybką, nie zależy mi na wyglądzie), najlepiej do 200-300 zł?

Youki
komentarz
komentarz

Płytę weź model ATX czyli Z370 Pro4. GPU taniej i opłacalniej masz Palit JetStream 6 GB.

Obudowa z tańszych to przykładowo Gladius M35. RAM można dorzucić do 3000 MHz 

Phoenix510
komentarz
komentarz
9 minut temu, Youki napisał:

Płytę weź model ATX czyli Z370 Pro4. GPU taniej i opłacalniej masz Palit JetStream 6 GB.

Obudowa z tańszych to przykładowo Gladius M35. RAM można dorzucić do 3000 MHz 

Rozumiem, że proponowany wcześniej przez Ciebie zasilacz jest wystarczający - Corsair CX450M, czy lepiej dorzucić 100 zł do lepszego pod ten zestaw.

Youki
komentarz
komentarz

Wystarczy z zapasem.

Phoenix510
komentarz
komentarz
20 minut temu, Youki napisał:

Wystarczy z zapasem.

Dziękuje Ci bardzo za pomoc. Tak jeszcze tylko, lepszego cpu w podobnej cenie nie znajdę?

  • 5 tygodni później...
Youki
komentarz
komentarz

JetStream w tej cenie zdecydowanie ;)

Phoenix510
komentarz
komentarz
Dnia 2.01.2018 o 22:25, Youki napisał:

JetStream w tej cenie zdecydowanie ;)

Dziękuje ci za pomoc, ostatecznie kupiłem Super JetStreama, 30 zł nie robiło takiej dużej różnicy :)

Phoenix510
komentarz
komentarz
Dnia 2.01.2018 o 22:25, Youki napisał:

JetStream w tej cenie zdecydowanie ;)

Przyszła do mnie karta graficzna, i nastąpił mały zgrzyt z moją płytą główną. Kable Sata kolidują z kartą. Udało mi się wszystko podłączyć, ale końcówka od kabla nie przylega ściśle do wejścia na płycie tylko jest lekko wygięta pod naporem karty. Nie będzie to sprawiało żadnych problemów? Jak na razie wszystko działa bez problemu. 

Phoenix510
komentarz
komentarz
Dnia 10.01.2018 o 13:13, bemol911 napisał:

Nie powinno być żadnych problemów ale na wszelki wypadek kup sobie kabel SATA kątowy żeby przypadkiem nie uszkodzić złącza. 

Przykładowo taki:

https://www.morele.net/gembird-sata-iii-50cm-katowy-czerwony-cc-satam-data90-1137886/?gclid=EAIaIQobChMIpuvKp6_N2AIVCkAbCh0HMgdrEAQYBCABEgLJ2fD_BwE&gclsrc=aw.ds

Zamówiłem kable, dzisiaj odebrałem i podłączyłem. Jednak po uruchomieniu komputer po niedługim czasie zgasł. Sprawdziłem czy wszystko podłączyłem prawidłowo, okazało się, że tak. Wymontowałem kable i kartę i podłączyłem ponownie, teraz działa wszystko ok. Może coś nie stykało, bo pomimo kątowych końcówek GPU opiera się na nich i nie siedziało dobrze w slocie?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.