x-kom hosting

Skalpowanie procesora - Gdzie kupię (DELID DIE MATE... ITP

seneya
utworzono
utworzono

Dzień dobry,

 

Planuje oskalpować swój procesor, jednak chciałbym użyć do tego profesjonalnych narzędzi. Zbierałem się trochę do tego (koszty). Jakie było moje zdziwienie, kiedy próbując dokonać zakupu maszynki Delid Die Mate / 2 itp, nie znalazłem ani jednego sklepu który posiadałby ją na stanie. Przeglądałem również EBAY-a, Amazon itd...

Dosłownie nigdzie nie mogę tego znaleźć.

 

Czy ktoś z was wie gdzie mógłbym dokonać zakupu takiej maszyny? Może ktoś z was ma ją na sprzedaż.

 

Abyśmy się dobrze zrozumieli. Zależy mi jedynie na zakupie takiego urządzenia, a nie USŁUGI skalpowania...

Z góry wam wszystkim dziękuje za odpowiedź.

 

 

Pozdrawiam serdecznie,

Seneya

 

szynszyl1337
komentarz
komentarz (edytowane)

Porozmawiaj z 539 może ma link do projektu do drukarek 3D i przy okazji sam oskalpował CPU

Edytowane przez szynszyl1337
539
komentarz
komentarz (edytowane)

http://www.angela.pl/p13367,der8auer-delid-die-mate-2.html

O ile mi  wiadomo to ten przyrząd służy do skalpowania Procków od Intela :) ( z nielutowanym IHS wg specyfikacji - do lutowanych niezbędny jest inny tool )

Tak szynszylku oskalpowałem i nie żałuję, potem pozbyłem się całkowicie IHS i tez nie żałuje....a Ty się jakoś do tego nie zebrałeś ;)

 

56 minut temu, seneya napisał:

Planuje oskalpować swój procesor, jednak chciałbym użyć do tego profesjonalnych narzędzi

Zależy tez jak wprawne masz ręce, początkowo dla mnie tez był to stres. Maszynka, szczególnie dobrej jakości daje  większy komfort bezpieczeństwa  i jest wielokrotnego użytku.

Poćwiczyłem sobie rożne warianty skalpowania dla własnej ciekawości na padniętych CPU które udało mi się pozyskać za czteropak piwa. 

Nawet skalpowałem dla zabawy lutowanego procka, lecz tu metoda jest zupełnie inna (nie ma dramatu jak się wie co się robi)

Dziś nie kupiłbym toola dla skalpowania jednego procka , ale rozumiem Cię to fajny przyrząd i posiadanie go w kolekcji komputerowych akcesoriów moze zwiększyć skill na forum :):)

A tak serio ,jak Cie to kręci to bierz toola , pastę CLU, jak chcesz pójść jeszcze dalej jak sam skalp możesz użyć chłodzenia np AIO i założyć blok na goły rdzeń z pominięciem IHS - ja tak się zabawiłem :) (nie zawsze jest to możliwie  jak i rodzi dodatkowe komplikacje) Odradzam zabawę na goły rdzeń gdy masz  cooler powietrzny gdyż łatwo ukruszyć rdzeń i cep zdechł :)  Z AIO lub innym blokiem Custom LC tez trzeba uważać. Cala ta zabawa jest obarczona większym lub mniejszym ryzykiem uszkodzenia hardware o utracie gwarancji nie wspominając.

 

 

Edytowane przez 539
seneya
komentarz
komentarz
Dnia 22.11.2017 o 12:09, 539 napisał:

Poćwiczyłem sobie rożne warianty skalpowania dla własnej ciekawości na padniętych CPU które udało mi się pozyskać za czteropak piwa. 

Nawet skalpowałem dla zabawy lutowanego procka, lecz tu metoda jest zupełnie inna (nie ma dramatu jak się wie co się robi)

Maszynkę już znalazłem. Czy mógłbyś mi polecić jakiś dobry silikonik do sklejenia procesora z IHS-em?

539
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie robiłem tego silikonem :) Użyty został klej lecz nie pamiętam co to był za patent- robił mi to mój kolega Overclocker. Przy aplikacji CLU miedzy ihs a krzemem np z procesorem Haswell trzeba pamiętać o zabezpieczeniu części elektronicznych na płytce CPU przed ew zwarciem.(CLU przewodzi prąd) Wiele osób używa tu np bezbarwnego lakieru do paznokci ( 2-3 warstwy).

Gdybyś po delidzie zdecydował się na używanie CPU wraz z IHS bezwzględnie jestem zwolennikiem przyklejenia go do płytki CPU.  Jeżeli tego nie zrobisz a IHS z Krzemem CPU będzie złączony wyłącznie pastą  rosną  szanse na zniszczenie CPU  przy demontażu chłodzenia. 

Edytowane przez 539
seneya
komentarz
komentarz

Procesor to Skylake, więc w porównaniu do Haswella, nakładanie clu to "bajka".

Szkoda że nie Pamiętasz co za specyfik był użyty na twoim procku bo wiesz, na forum każdy co innego ci poleci i będzie opowiadał o tym cuda, gdyż robił to tylko przy użyciu jednego "specyfiku". Ty widzę po twych postach w tym dziale ogarnięty chłopak, więc miałbym pewność że swoje już przetestowałeś i gówna byś nie polecił :)

539
komentarz
komentarz

Mówię szczerze , nie pamiętam, był to klej , który można było potem w miarę prosto usunąć ale trzymał ihs ok. I był to słuszny wybór gdyż potem ściągałem ihs by chłodzić cepa na golasa.

Pewnie nie istnieje jeden złoty specyfik, wielu ludzi używa silikonu na powrót,inni mają swoje patenty.

 

 

 

 

seneya
komentarz
komentarz

Legenda głosi, że przy użyciu czarnego silikonu są duże szanse, że w razie gdyby nasz procesor uległ awarii intel przyjmie go na gwarancje gdyż wizualnie będzie wyglądać tak, jak z przed operacji. Stosując klej (przynajmniej w teorii), pozbawiamy się gwarancji w 100%.

 

No nic, dzięki Panie za zainteresowanie. Miałbym takie jeszcze jedno pytanko odnoście OC.

Czy niższe temperatury wpływają na stabilność procesora, tak, że np: po wykonaniu skalpu, gdzie temperatury spadną o 10-20C, będę mógł podkręcić procesor do wartości, które wcześniej były nieosiągalne? Temat OC to niby prosta sprawa... Podbić taktowanie jak i ewentualnie napięcie i niby gotowe. Jednak gdzie by nie znaleźć ludzi, którzy zajmują się OC zawodowo widać, że stosują do tego dużo bardziej zaawansowane programy, gdzie "cyferek" do zmiany jest cała masa, gdzie tam masa, Rzesza :)

Mógłbyś mi po skrócie wyjaśnić jak to właściwie jest z tym całym OC procesora? Byłbym ci bardzo wdzięczny

539
komentarz
komentarz (edytowane)
2 godziny temu, seneya napisał:

Czy niższe temperatury wpływają na stabilność procesora, tak, że np: po wykonaniu skalpu, gdzie temperatury spadną o 10-20C, będę mógł podkręcić procesor do wartości, które wcześniej były nieosiągalne?

Jeżeli OC jest niestabilne z powodu wysokich temperatur CPU to jest szansa na lepszy wynik gdy temperatury spadną po skalpie, choć temperatury to nie jedyna rzecz jaka decyduje o stabilności OC.

To taka zabawa gdzie liczą się napięcia, temperatury, jakość płyty głównej, jakość zasilacza, wydajność chłodzenia oraz możliwości samego Cpu. Tak więc gwarancji na lepsze OC nie ma, aczkolwiek szanse istnieją o ile temperatura CPU była jedyną przyczyną ograniczającą wyższe OC.

 

2 godziny temu, seneya napisał:

Jednak gdzie by nie znaleźć ludzi, którzy zajmują się OC zawodowo widać, że stosują do tego dużo bardziej zaawansowane programy, gdzie "cyferek" do zmiany jest cała masa, gdzie tam masa, Rzesza :)

Rodaków od OC znajdziesz TU:

http://overclock.pl/forum/forum.php

To nasi "zawodowcy" , bardzo często mili i pomocni ludzie :)

Osobiście podkręcam CPU korzystając wyłącznie z biosu mobo, żadne programy do robienia OC mnie nie interesują.

Osobiście również jestem zwolennikiem trzymania CPU na sztywnym napięciu VID ustawionym w bios płyty i choć nie jestem jedyny nie brak ludzi o zupełnie odmiennym poglądzie.

Dbam również o to by mój cep w zadaniach jakie mu powierzam na co dzień nie przekraczał temperatur 65-75 stopni Celsjusza dla najcieplejszego rdzenia. To wyłącznie moja praktyka i osobiste preferencje. Oczywiście w testach syntetycznych przy OC takie wartości są najczęściej nieosiągalne.

Trzeba tez wiedzieć iż VID zadany z biosu to nie VCORE, Vcore nierzadko nie jest równe VID przy obciążeniu i wynika to z wielu powodów.

Realne napięcie dla CPU to Vcore i o tym należy pamiętać. Szczególnie gdy mamy instrukcje AVX należy bacznie obserwować Vcore. Zatem wszelkie testy syntetyczne, wygrzewacze, testery itp wykonuje osobiście wyłącznie na sztywno ustawionym VID gdyż takie ustawienie daje mi realnie najmniejszego Vdroopa.

 

2 godziny temu, seneya napisał:

Legenda głosi, że przy użyciu czarnego silikonu są duże szanse, że w razie gdyby nasz procesor uległ awarii intel przyjmie go na gwarancje gdyż wizualnie będzie wyglądać tak, jak z przed operacji. Stosując klej (przynajmniej w teorii), pozbawiamy się gwarancji w 100%.

Tego nie wiem, nie potwierdzam.Na moje szczęście nigdy nie padł mi żaden procesor więc osobistych doświadczeń z reklamowaniem CPU nie posiadam.

2 godziny temu, seneya napisał:

Temat OC to niby prosta sprawa... Podbić taktowanie jak i ewentualnie napięcie i niby gotowe

Nieprawda, a inaczej prawda po części, szczególnie tam gdzie mamy do czynienia z niewielkim OC można by było się zgodzić. Z reguły wyższe OC wymagać moze  więcej uwagi w ustawieniach bios gdzie do osiągnięcia sukcesu w stabilności OC niezbędnym moze być np zmiana limitów napięć ustawionych fabrycznie w mobo.

 

Edytowane przez 539
seneya
komentarz
komentarz
3 godziny temu, 539 napisał:

Nieprawda, a inaczej prawda po części, szczególnie tam gdzie mamy do czynienia z niewielkim OC można by było się zgodzić. Z reguły wyższe OC wymagać moze  więcej uwagi w ustawieniach bios gdzie do osiągnięcia sukcesu w stabilności OC niezbędnym moze być np zmiana limitów napięć ustawionych fabrycznie w mobo.

Mógłbyś powiedzieć na ten temat coś więcej? Myślałem że zmiana napięcia w mobo to wszystko co da się w tym temacie zrobić...

 

539
komentarz
komentarz

Mógłbym...;) zachęcić Cie do lektury Panów z Overclock.pl  bo w naszym kraju to oni są Nr1 w podkrecaniu :)

Tu masz na przykładzie haswella bardzo przydatny poradnik/artykuł:)

http://overclock.pl/articles/show/id/531,7,12,poradnik-oc

Od siebie dodam , iż mnie w wielu kwestiach związanych z ustabilizowaniem mojego OC powyżej 4.7 GHz pomógł przesympatyczny guru Overclockingu o nicku tomcuk.

Za jego pomocą mogłem kręcić proca powyżej 4.7 co wcześniej skutkowało wyłącznie wyłączeniem kompa przy testach.

Zagadaj do niego, to  sympatyczny koleś i niejedno OC z problemami lub bez ma w swoim dorobku :)

  • Dziękuję 1
seneya
komentarz
komentarz (edytowane)

Podziękował :)

Edytowane przez seneya
539
komentarz
komentarz

Jasne :)  Z tym OC to jest zabawa i loteria, wielu ludzików nawet nie wie dlaczego ich cepy nie ida powyzej xxxxx myslac,ze osiagneli granicę swojego hardware nie sa w stanie pokusic się o pozyskanie bardziej szczególowej wiedzy w temacie :)

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.