x-kom hosting

Ulepszenie komputera niskim kosztem.

Arxus
utworzono
utworzono

Hey,

Mam zamiar jakoś nieznacznie ulepszyć komputer, co dokupić/wymienić?

Czy można jakoś niskim kosztem ulepszyć obecny komputer z takimi podzespołami?

 

CPU: Intel Core i5 4460
Pamięć RAM: DDR3 16 gb (2x8gb)
Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 750 Ti 2gb
Zasilacz: 550W
Płyta główna: Gigabyte B85M-D3H

 

Gram głównie w gry typu Rainbow Six Siege, GTA V, Total War: Warhammer etc. czy można niskim kosztem polepszyć fpsy? 

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Podaj markę i model zasilacza.

Najsłabszym elementem twojego komputera jest karta graficzna.

Ile chcesz wydać i co chcesz osiągnąć?

Arxus
komentarz
komentarz

Zasilacz: CORSAIR VS550

Szczerze mówiąc chcę wydać jak najmniej, chciałbym mieć na pewno więcej fpsów, myślałem nad mostem karta gtx 750 ti + dokupić drugą taką samą używaną. Możesz coś zaproponować? Co według ciebie byłoby odpowiednie?

szynszyl1337
komentarz
komentarz

To lepszym pomysłem będzie sprzedanie 750  Ti i dorzucenie tych 300 zł a następnie kupienie GTX 960 4gb/R9 380 4gb, albo nowa 1050 Ti jak starczy funduszy.

Poza tym 750 Ti nie da się łączyć w SLI.

Arxus
komentarz
komentarz

A jeśli była podkręcana to straci coś na cenie? I za ile ją sprzedać?

Arxus
komentarz
komentarz (edytowane)

Rozumiem ;) Jest to dokładnie: Karta graficzna Gigabyte Geforce GTX 750Ti OC 2GB DDR5 (128 bit) 2x HDMI, 2x DVI (GV-N75TOC-2GI) ale sprawdzę jeszcze jak wrócę do domu ;P

630762_0_i500.jpg

Edytowane przez Arxus
cinomatic
komentarz
komentarz

Realnie to  najlepiej ją sprzedać za 300 zł, dorzucić kolejne 400-450 zł i kupić GTX970.

Nic lepszego w granicach 750 zł nie kupisz do tego kompa.

 

A w/w grafika da naprawdę duży skok wydajności.

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Ostatnio na allegro był 970 windforce 3 za 700 na kup teraz, więc może znów się coś pojawi.

Arxus
komentarz
komentarz

W takim razie wystawię GTX 750Ti za 300 zł, tak?  I jak uzbieram te 800 zł to kupię GTX 970 4GB. Aktualnie jest 970 za 730 zł na allegro no ale aktualnie nie jestem w stanie jej kupić. GTX 970 będzie kompatybilny z płytą główną? 

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Twoja płyta ma PCI-E x16 3.0, więc tak.

Ale samo w sobie PCI-E ma wsteczną kompatybilność,

Arxus
komentarz
komentarz

Rozumiem, a szczerze mówiąc to na jakich ustawieniach będzie chodziło takie GTA V? Da radę na ultra z takimi podzespołami?

szynszyl1337
komentarz
komentarz

 

Arxus
komentarz
komentarz

No to skoro w GTA V nie będzie problemu to w Rainbow Six Siege pójdzie na ultra 60 fpsów ;) Który model GTX 970 wybrać?  Od msi? 

cinomatic
komentarz
komentarz

Ten który będzie w dobrej cenie.

Nie bierz tylko nic referencyjnego.

 

Arxus
komentarz
komentarz

Rozumiem,  w takim razie gdy będę już miał zamiar zamawiać to jeszcze się upewnie :) Dziękuję za pomoc ^^

szynszyl1337
komentarz
komentarz (edytowane)

Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że referenta można zmusić do utrzymania maksymalnego taktowania gdzieś przy 72-75 stopniach, ale prze temperaturze otoczenia nie przekraczającej 24 stopni, ale w lecie wydajnościowo słabo sobie radził.

 

Edytowane przez szynszyl1337
Arxus
komentarz
komentarz

Rozumiem, dzięki za pomoc :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.