x-kom hosting

Bluescreen bądź wyłączenie komputera podczas gry

Gijop
utworzono
utworzono

Witam wszystkich.

Otóż mam spory problem z moim 3-letnim komputerem. Otóż podczas gry, np. w lola albo total wara, bądź jakiś wymagających gier komputer potrafi się albo "wyłączyć" albo wyskakuje bsod o numerze 0x00000050, który informuje o błędnie zainstalowanych sterownikach bądź ich braku (z tego co wyczytałem). Nigdy wcześniej tak się nie działo.

"wyłącza", ponieważ tak naprawdę to przy tym scenariuszu ekran gaśnie, wentylatory wyraźnie słychać, że pracują słabiej i tak z 2 minuty, a następnie restart. A po tym restarcie przy uruchamianiu systemu w nieskończoność pokazuje się komunikat "uruchamianie systemu windows", i konieczny jest restart.

Lecz po drugim scenariuszu, czyli bluescreenie ekran zatrzymuje się przy logo płyty głównej.

Na początku pomyślałem, że to wina przegrzewania się, to podłączyłem do komputera wiatraczek na usb, i przy ściągniętym panelu bocznym skierowałem go na procesor. W pewnym momencie słuchawki zaczęły przerywać, więc wyłączyłem wiatrak... i magicznie przestały przerywać, a od teraz włącznik wiatraczka zaczął działać jak włącznik słuchawek. Napisałem to, bo może pomóc w rozwiązaniu problemu.

 

Dodatkowo dzisiaj pojawił się nowy bluescreen o numerze 0x0000000A. Już kompletnie nie wiem co to może oznaczać :/

Proszę wybaczyć, że tak długo, ale chciałem ująć wszystko :/

Załączam zdjęcie bluescreenów i specyfikacje :

AMD fx-8320

GTX 750Ti od MSI

zasilacz 500 watt

płyta Gigabyte 970A DS3P

8GB RAM 1600MHz DDR3

 

20171121_153331.jpg

20171018_143218.jpg

Youki
komentarz
komentarz

Pokaż temperatury podzepsołów w spoczynk i podczas obciążenia za pomocą programu HWmonitor. Przedstaw zrzut ekranu.
Spakuj pliki z folderu Minidump i wrzuć na jakiś upload.

 

Gijop
komentarz
komentarz

To link do plików: https://drive.google.com/file/d/1MItwik0XGSTu0wFc-6YzfeYb0UhWeC9m/view?usp=drivesdk

I wrzucam ss'y z HWMonitor, niestety tylko z pulpitu bo nie mam jak teraz sprawdzić jak przy obciążeniu, ale z tego co się nie mylę to 3'ci zapis temp. to max i wykazuje temp. w pracy

1 (1).jpg

2 (1).jpg

Youki
komentarz
komentarz

Sterowniki do chipsetu i BIOS aktualny?

CPU był podkręcany?

Co masz na USB podłączone?

Gijop
komentarz
komentarz

Nie wiem czy chipset i BIOS są aktualne, bo nie aktualizowałem i nie mam zielonego pojęcia jak. Nie podkręcałem CPU. Do portów USB podłączone są: drukarka, mysz, headset, klawiatura i adapter bluetooth.

Youki
komentarz
komentarz

Na stronie producenta płyty głównej znajdziesz sterowniki i BIOS do zaaktualizowania.

Po wykonania aktualizacji i reinstalacji sterowników zostaw podłączone pod USB tylko myszke i klawiaturę i testuj stabilność.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.