x-kom hosting

Prędkość na wifi dużo wolniejsza niż z modemu

Bumblebee17
utworzono
utworzono

Cześć, niedawno zmieniłem sobie internet na 300mb/s. Zrobiłem 3 speedtesty:

Po kablu bezpośrednio z modemu:

modem.jpg.2f5d22fc325970ac203e7842314827f5.jpg

 

Po kablu, ale z routera:

5a14045143647_router-kabel.jpg.d2d74151ee77443690372e66315eb2c3.jpg

Przez wifi z routera:

router.jpg.bb7e53e5efc1d42bb8ea0c3fd845fb57.jpg

 

Komputer podczas testu znajdował się metr od routera. Jak zrobić, żeby prędkość z routera (chodzi mi o wifi i o kabel) była chociaż zbliżona do tych 300 mb? Router konfigurowałem, ale możliwe że nie zrobiłem tego dobrze. Model routera: tp-link TL-WR841N, z danych technicznych wynika, że powinien on uciągnąć te 300mb. Może to jest wina karty sieciowej w laptopie? (MSI GP702QF) Jakby ktoś z was miał jakiś pomysł i chciał mi podpowiedzieć jak to rozwiązać to byłbym wdzięczny :) pozdrawiam

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Ten TP-Link ma wifi w technologii 'n' do 300mbps. Jak osiągniesz ćwierć tej prędkości to masz szczęście. Poza tym, ten router nie ma portów gigabitowych, tylko FastEthernet, więc jego maksymalne teoretyczne prędkości to 100mbps. Osiągnąłeś wynik ponad 80mbps co jest sukcesem.

 

Jak temu zaradzić ? Kupić router z portami gigabitowymi. A jeśli chodzi o wifi to dużo nie poradzisz, bo twoja karta w laptopie osiągnie prędkości maks 433mbps, a realnie 90mbps.

  • Dziękuję 1
Bumblebee17
komentarz
komentarz

Czyli jedyną opcja, zeby miec taka predkosc jest podlaczenie kablem bezposrednio z modemu? 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

W obecnej sytuacji tak.

Bumblebee17
komentarz
komentarz

Okej, wszystko już wiem. Dzięki za pomoc MasterYoghurt 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Jak będziesz kupował nowy router to daj znać, dobierzemy coś odpowiedniego.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.