x-kom hosting

Dobranie lepszego procesora.

Bloodex
utworzono
utworzono (edytowane)

Cześć! Chciałbym wymienić swój procesor na coś mocniejszego głównie pod kątem zwiększenia wydajności w cs go, aktualnie posiadam dość stary intel pentium dual core E5200 2.50 GHz. Najlepiej jeżeli móglbym wymienić sam procesor bez płyty głównej itp.

Płyta główna: ASRock G31M-S

Zasilacz: Delta dps 400W

Karta Graficzna: ATI Radeon HD 4800

 

Z góry dziękuję za każdą pomoc. Pozdrawiam 

 

2017-11-21 10.09.44.jpg

2017-11-21 10.09.24.jpg

Edytowane przez Bloodex

MrAdrian976
komentarz
komentarz

Zasilacz jest do wymiany.

 

 

// Zanim zaczniesz dawać takie rady na forum proponuję najpierw się czegoś dowiedzieć o tym co się pisze.

// Cinomatic

Bloodex
komentarz
komentarz (edytowane)

Przy wymianie karty graficznej dość dawno temu, taki zasilacz polecili mi kupić właśnie na tym forum, nie obejdzie się bez tego?

Edytowane przez Bloodex
Bloodex
komentarz
komentarz

Odświeżam temat ponieważ mam teraz mały problem po wymianie procesora, mianowicie konputer resetuje sie po chwili kiedy tylko zaczne mocniej obciazac procesor,wydaje mi sie ze chlodzenie nie wyrabia poniewaz mam tylko najzwyklejsze intela po dual core. Polecacie jakies tanie chlodzenie? Pozdrawiam

2017-11-23 14.36.59.jpg

Youki
komentarz
komentarz

Radiator dobrze założyleś, nie ma luzów?

Jaką użyłeś pastę termo przewodzącą?

Bloodex
komentarz
komentarz

Radiator jest ok, przylega cala powierzchnia , uzylem jakiejs pasty ktora dostalem do procesora, niestety nie pamietam marki poniewaz wyrzucilem saszetkę, jedynie wiem ze byla bialo niebieska.

Youki
komentarz
komentarz

A pokaż jeszcze jak wygląda to chłodzenie co masz obecnie, to zwykły BOX?

Bloodex
komentarz
komentarz

Proszę, wygląda tak, radiator jest tylko aluminiowy. 

2017-11-23 23.22.07.jpg

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Chłodzenie Intel E18764 jest dla procesorów C2D do 3,16GHz.

Bloodex
komentarz
komentarz

No właśnie, ktoś polecił mi model silentium pc spartan 3 LT, czy da rade udzwignac moj procesor? Moze polecacie cos innego?

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Ten Spartan nadaje się do gniazda LGA 775 oraz do procesorów o TDP do 125W. Powinien więc pasować ale upewnij się czy się zmieści. Tutaj masz wymiary: https://www.silentiumpc.com/spartan-3-lt-he1012/

Poza tym, cena wydaje się przyzwoita.

Bloodex
komentarz
komentarz (edytowane)

W obudowie mam około 18 cm miejsca od procesora do obudowy także bez problemu powinien sie zmieścić. Bardzo dziękuję za pomoc 

Edytowane przez Bloodex
Bloodex
komentarz
komentarz (edytowane)

Witam ponownie,  nie bede pisać nowego tematu żeby nie zaśmiecać,ale niestety byłem zmuszony odesłać procesor Intel Xeon E5450 Q9650, przy którym komputer resetował się po zwykłym obciązeniu np. kilkoma kartami przeglądarki albo odpaleniu gry .

Odświeżę dane :  

Aktualny procesor :Intel E5200 2.50 GHz

Płyta główna: ASRock G31M-S

Zasilacz: Delta dps 400W

Karta Graficzna: ATI Radeon HD 4800

+ doszło teraz chłodzenie  Spartan 3 LT HE1012 z pastą termoprzewodzącą Pactum PT-1

 

Prosiłbym o podanie mi modelu procesora który widocznie przyspieszyłby prace komputera głównie w grach, który niestety nie wyrabiał na q9650 .

Edytowane przez Bloodex
urtas123
komentarz
komentarz (edytowane)

Ja bym ci polecał Core 2 Quad Q6600 jak patrzyłem na specyfikację twojej płyty głównej ona jest kompatybilna z C2q tylko musisz sprawdzić dokładnie z jakim Modelem, miałem wcześniej kompa z oryginalnym prockiem core 2 duo zasilacz 350w HP i kartę Nv 9800 GT 512 MB 128 bit to nowego dusta2 mi crashowal, wymieniłem procesor na core 2 Quad ustawiłem wszystko kartę na wydajność odblokowalem rdzenie procesora i na nowym duscie 2 miałem od 90 do 120 fps bez podkręcania procesora i kart a ram miałem tam 3 GB 

 

Edit: procesor kupiłem za 80 zł na allegro temperatura była okej wszystko nawet z chłodzeniem od core 2 duo a pastę termo przewodzacej nie miałem i dałem zwykła pastę do zębów :D i przez pół roku jic i z tą pasta go sprzedałem, klient nie narzekał że się grzeje. 

Edytowane przez urtas123
lukasin
komentarz
komentarz

Urtas chyba procesory pomyliłeś z odblokowywaniem rdzeni, mówimy o LGA775 a owa możliwość była swego czasu na AM3 (AMD).

urtas123
komentarz
komentarz

Tak masz rację chodziło procesory chodzi mi głównie żeby ustawić w rozruch 4 rdzenie

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.