x-kom hosting

Router do światłowodu [do 250zł]

dobolo
utworzono
utworzono

Witam!

Jak w tytule. W sobotę będę zakładał internet światłowodowy 120Mb/s. Firma oferuje mi routery za 100 i za 200zł z firmy Netis. Powiedzcie mi jakie routery tak do 250zł będą spełniały poniższe wymagania:
-małe straty prędkości po WiFi

-mocny zasięg WiFi

-brak strat po kablu

-stabilność

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Drogie ;)

Na poważnie, to myślę, że routerem do obsługi łącza światłowodowego będzie inny router niż Netis. Podaj jakie modele tych Netisów ci oferują, to ocenimy czy warto je brać.

dobolo
komentarz
komentarz

Za 100zł oferują mi Netis WF2419
Za 200zł - Netis WF2780

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Ten pierwszy Netis w ogóle się nie nadaje. On nie osiągnie 120mb/s ani na wifi ani na kablu. Poza tym, trochę drogo sobie naliczyli.

Ten drugi, droższy już lepszy. Posiada gigabitowe porty, dwupasmowy z wysoką prędkością w standardzie 'ac', niby posiada kontrolę przepustowości. Ale można już go kupić od niecałych 150zł.

 

Moim zdaniem albo Netis WF2780, albo samemu kupisz sobie TP-Link Archer C2, w cenie 160-200pln.

dobolo
komentarz
komentarz (edytowane)

Czyli nie warto jakiś Asusów i innych tego typu?
I czy przy opcji Netis WF2780 nie będę miał problemu z zasięgiem WiFi (dom 10x10 2 piętra plus piwnica i fajnie jakby w niewielkiej odległości od domu też łapało)?
Bo teraz mam TP-LINK TD-W8960N i słabo z zasięgiem WiFi jest.

Edytowane przez dobolo
MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Normy prawa ustalają maksymalną moc urządzeń wifi w Polsce do 20dBm. Nie kupisz seryjnego urządzenia, które w jakiś znaczący sposób przebijają inne produkty, gdyż większość urządzeń oscyluje w górnych granicach tej normy. Aby uzyskać lepsze parametry wymienia się anteny na mocniejsze, jednocześnie łamiąc przepisy. Ważne jest więc, aby router posiadał wymienne anteny. Jednak w wielu przypadkach na nie wiele się to zda, gdyż jeśli przykładowo masz po drodze sygnału dwie murowane ściany i strop, to większa antena wiele nie pomoże. W takim przypadku lepiej jest położyć w docelowym miejscu dodatkowy Access Point i połączyć go kablem z głównym routerem.

 

Podsumowując, nie znajdziesz routera który spełni twoje wymagania.

Edytowane przez MasterYoghourt
dobolo
komentarz
komentarz

Czyli kupić tego Netisa WF 2780 tylko na własna rękę ? Bo znalazłem za ok130/140zl

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Tego Netisa albo Archer C2.

dobolo
komentarz
komentarz

Nie chcę zakładać kolejnego tematu więc zapytam tutaj. Mam 2 pytania. Założyli mi dzisiaj ten internet (120Mb/s) i po kablu mam ok.90Mb/s a WiFi ok. 40Mb/s. Na laptopie technika było po kablu ok. 120Mb/s.

Pytanie 1:
Co może powodować obniżenie prędkości na moim komputerze?

Pytanie 2:
Czy byłby mi ktoś w stanie powiedzieć w jaki sposób krok po kroku skonfigurować router Netis WF2780 (mój główny - podłączony jestem do niego kablem z komputera) i Tp-Link TD-W8960N - żeby ustawić go na drugim końcu domu i wzmacniał sygnał WiFi bezprzewodowo? Znalazłem ileś poradników, ale każdy producent ma inną stronę konfiguracji i nie jestem w stanie sobie tego przełożyć na moje routery. Z góry dzięki!

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Sprawdź czy twoje połączenie z routerem jest gigabitowe. Sprawdź czy na kablu pisze cat.5e. Test szybkości wykonaj na stronie speedtest.net

 

Podepnij się kablem do tego tp-linka i zaloguj. Następnie > Quick Setup > Ethernet WAN > Dynamic IP > enable wireless, nadaj nową nazwę sieci, WPA2, hasło > confirm

Teraz jedną końcówkę kabla włóż do wolnego portu LAN Netisa a drugą do portu opisanego jako LAN/WAN w TP-Link.

dobolo
komentarz
komentarz

Ale jeżeli tego tp-linka chcę mieć po drugiej stronie domu to muszę pociągnąć kabel od netisa do tp-linka? Nie da się jakoś tego zrobić tak że tp-link będzie odbierał WiFi i wysyłał dalej?

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Jeśli ten TP-Link będzie na drugim końcu domu to będzie miał słaby sygnał wifi w połączeniu z Netisem. Przykładowo maksymalnie osiągnie transfer rzędu 5 mbps z Netisem. Jeśli uda ci się go ustawić gdzieś optymalnie pomiędzy Netisem a komputerem na drugim końcu domu to tak, da to jakiś efekt.

 

Jednak pamiętaj, że nawet jeśli postawisz tego TP-Linka obok Netisa to przez wifi osiągniesz maksymalnie, może 60mbps. Gdy będą między nimi przeszkody to prędkość połączenie będzie znacznie słabsza. Dlatego staraj się ustawiać urządzenia z wifi tak by ich anteny się widziały, by były na jakiś odsłoniętych miejscach. To samo dotyczy twojej karty radiowej w kompie.

 

Aby stworzyć most WDS zaloguj się do TP-Linka następnie menu Wireless > AP mode: Wireless Bridge, restrict: disabled >  wybierz swoją sieć z listy i daj mi zrzut ekranu bym widział wszystko.

dobolo
komentarz
komentarz
Dnia 26.11.2017 o 12:54, MasterYoghourt napisał:

Aby stworzyć most WDS zaloguj się do TP-Linka następnie menu Wireless > AP mode: Wireless Bridge, restrict: disabled >  wybierz swoją sieć z listy i daj mi zrzut ekranu bym widział wszystko.

Niestety nie mam takiej opcji. Menu mam po polsku i tyle co umiałem to przeszedłem do "restrict: disabled" ale dalej nie wiem gdzie mam wybrać swoją sieć

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Więc daj mi zrzut ekranu.

  • 3 tygodnie później...
Habba
komentarz
komentarz

witam 

nie chciałam zakładać nowego tematu a ja w tej samej sprawie. Mam internet światłowodowy, potrzebuje routera, ale słyszałam że do internetu światłowodowego są inne routery takie z innym wejściem. A że kompletnie,  kompletnie sie na tym  nie znam chciała bym zapytać: jak je odróżnic od tych zwykłych?  co mi bedzie jeszcze  potrzebne jakieś kable czy coś innego jeszcze?

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Dowiedz się jaki router dostaniesz od swojego dostawcy. Zwykle to oni dostarczają router GPON w zestawie, który obsługuje światłowód i pozwala podłączyć do niego zwykły router. U kogo bierzesz światłowód ?

Marekwp2
komentarz
komentarz

Witam wszystkich!! Zapytam w tym temacie bo mam podobny problem..  Aktualnie posiadam router Asus rt-n10e i internet 120Mb/s z kablówki, chciałbym przyspieszyć sieć WiFi. W domu mam komputer stacjonarny połączony kablem, modem TP-LINK TL-WR802N (podłączony do dekodera do usługi HBO GO) i telefony które obsługują standard AC. Powodem zmiany routera jest wolno działająca usługa HBO GO(pewnie dlatego że modem przy dekodera obsługuje prędkość 300Mb/s a obecny router 150Mb/s)Mieszkanie ma 60m² w bloku. Szukam routera do około 200zl najlepiej w kolorze czarnym. 

Znalazłem coś takiego w tej cenie:

TP-Link Archer c59 

Netgear r6120

Może Koledzy polecają coś innego albo któryś z tych co ja  znalazłem ? Z góry dziękuję za pomoc! 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Jeśli masz 120mb/s w kablówce to ten Asus maksymalnie wykorzysta z tego 80mb/s, gdyż posiada porty LAN/WAN w technologii FastEthernet. Ten wynalazek TP-Link także ma tylko port FastEthernet i to samo ograniczenie. Jeśli chodzi o wifi w tych urządzeniach to wypada jeszcze gorzej. Asus z tych 150mb/s w wifi maksymalnie, z żaglem i z górki, wyciągnie może 40mb/s. TP-link natomiast z prędkością nominalną 300mb/s realnie wyciągnie może z 70mb/s. Pod warunkiem, że postawisz urządzenia metr od siebie. Obydwa urządzenia nie obsługują standardu ac 5GHz.

 

Obydwa routery, które zaproponowałeś nie nadają się, gdyż posiadają porty FastEthernet. My musimy mieć porty gigabitowe i dwa pasma wifi. W cenie około 200pln widzę dwie opcje Archer C2 oraz Archer C1200.

http://www.tp-link.com.pl/products/details/cat-9_Archer-C2.html

http://www.tp-link.com.pl/products/details/cat-9_Archer-C1200.html#overview

Każdy inny router jaki wpadnie ci do głowy, lub ktoś ci zaproponuje skonsultuj ze mną lub z kimś na forum, byś się nie nacioł.

Habba
komentarz
komentarz

no  niestety nie dali mi routera gdyż wziełam internet 50mb/s bo wiecej mi po prostu nie potrzeba a firma daje routery dopiero od 100mb. tak więc mam problem.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Więc dowiedz się co do ciebie doprowadzą, czy kabel światłowodowy, czy kabel ethernet. Jeśli ten pierwszy, to zapytaj się jakie mają wymagania co do routera.

Marekwp2
komentarz
komentarz

A w moim  przypadku chyba zdecyduje się na kupno Archer C1200.  Mam nadzieję że TP-Link nie zawiedzie mnie (bo po sieci różne  opinie  można spotkać) dzieki za poświęcony czas!! 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Obawiam się, że i tak nie masz zbytniego wyboru w tej cenie.

Marekwp2
komentarz
komentarz

A ile bym musiał  dołożyć  na coś  lepszego?

Habba
komentarz
komentarz

Mam raczej światłowód... a nie mogę kupić jakiegoś zwykłego routera żeby tylko działało ??

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.