x-kom hosting

Naprawa ekranu w samsung s4 i9505

Wojciech Cejrowski
utworzono
utworzono

Otóż mój samsung po latach nienagannej służby zrobił backflipa z 2 metrów i ekran cały się zbił co prawda w 1 dniu było widać jeszcze na nim kolory i błyski coś jak artefakty w kompie ale po 2 dniach już praktycznie jest ciemny ekran. Co najlepiej zrobić w takim wypadku? Ci złodzieje w naprawach mówią mi że koszt naprawy to 350zł a za tyle to kupię 2 taki telefon używany. Jak naprawić ten telefon jak najtańszym kosztem?

Gawel
komentarz
komentarz

Znaleźć tańszy serwis.Albo jeżeli nie boisz się rozbierać telefonów to kupić na allegro przedni panel z wyświetlaczem i samemu wymienić.Trzecia opcja najtańsza kupić zestaw na Aliexpress, tylko że wtedy wysyłka trwa ok 4-tyg

a602820922
komentarz
komentarz

Wymiana banalnie prosta, ale trzeba mieć zgrabne paluszki. Zdaje się że nowy panel z LCD - inaczej nie kupisz a nawet jeśli to nie warto - to kosz ok. 150-200 zl
Najlepiej rozebrać swój i po numerze dopasować.
Będzie Ci potrzebna taśma dwustronna taka piankowe, nie wiem jak to się nazywa. Ale jak delikatnie rozbierzesz swój to może uda się przełożyć. Popatrz na YouTube jak wygląda wymiana



Sent from my SM-N9200 using Tapatalk

Wojciech Cejrowski
komentarz
komentarz

A wiecie może gdybym chciał kupić ekran we własnym zakresie i dać gościowi w gsm do wymiany ile według was uczciwie powinna kosztować wymiana takiego wyświetlacza. I tak chyba kupię od pana chińczyka ekran. 4 tygodnie czekania są ok nie przeszkadza mi to.

Konddzikoo
komentarz
komentarz

Ja myślę że to nadal będzie koszt około 100 zł za samą wymianę no i koszt twojego ekranu. Wymiana wyświetlacza na prawdę nie jest trudna taśmę dwustronną powinieneś dostać bez problemu na naszym rodzimym rynku. W internecie jest masa poradników jak ten "skomplikowany" proces przeprowadzić. Nic tylko uzbroić się w cierpliwość i uspokoić dłonie by niczego nie spartolić :)

Wojciech Cejrowski
komentarz
komentarz (edytowane)
5 minut temu, Konddzikoo napisał:

Ja myślę że to nadal będzie koszt około 100 zł za samą wymianę no i koszt twojego ekranu. Wymiana wyświetlacza na prawdę nie jest trudna taśmę dwustronną powinieneś dostać bez problemu na naszym rodzimym rynku. W internecie jest masa poradników jak ten "skomplikowany" proces przeprowadzić. Nic tylko uzbroić się w cierpliwość i uspokoić dłonie by niczego nie spartolić :)

100zł za wymianę paru części? Myślałem że coś w granicach 30-50zł.

Edit. znaczy 100zł to na pewno nie będzie bo najtańsze ekrany z allegro to minimum 130zł a wymiana też swoje kosztuje ale jakby chcieli 150 to byłoby ok.

Edytowane przez Wojciech Cejrowski
Konddzikoo
komentarz
komentarz

Słuchaj to zależy od serwisu jedni się cenią 50 zł drudzy 100 jeszcze inni wymieniają tylko ekrany jeżeli są zakupione u nich. Jeżeli nie masz 2 lewych rąk to warto spróbować samemu to wymienić.  Na prawdę nie jest to jakieś przesadnie skomplikowane. Możesz również przejść się do najbliższego serwisu gsm i zapytać po prostu o cenę takiej usługi. 

Wojciech Cejrowski
komentarz
komentarz

A znalazłem taką ofertę co prawda nie ma oryginalnej nalepki samsung i kolor inny niż mój (bo mam białą klapkę) ale tanim kosztem mógłbym mieć znów sprawny telefon chociaż z 2 strony nie chce kupić śmiecia za 70zł co wy na to?

https://www.olx.pl/oferta/wyswietlacz-samsung-s4-i9505-CID99-IDpY0OD.html

a602820922
komentarz
komentarz

Jak sprawny w 100% to może być, jednak jest to używany i zawsze jest jakieś ale.

Upewnić się musisz czy jest od takiego modelu jak twój.

No i uzgodnij ewentualne warunki reklamacji

 

I dlaczego używany? Musiało być coś z tym ekranem lub płyta główna. musisz zapytać sam

 

Sent from my SM-N9200 using Tapatalk

 

 

 

 

Wojciech Cejrowski
komentarz
komentarz

Właśnie na olx obawiam się że nie ma czegoś takiego jak warunki reklamacji a jak sprawdzić do jakiej to wersji skoro nie ma nalepki na środku?

  • 2 tygodnie później...
Konddzikoo
komentarz
komentarz

dlatego lepiej mi się wydaje kupić ekran nowy za te kilka zł więcej niż kombinować z używanymi ekranami. A jak chcesz koniecznie używany ekran to kup telefon np z padniętą płyta główną. 

  • 2 tygodnie później...
Wojciech Cejrowski
komentarz
komentarz
Dnia 30.11.2017 o 22:39, Konddzikoo napisał:

dlatego lepiej mi się wydaje kupić ekran nowy za te kilka zł więcej niż kombinować z używanymi ekranami. A jak chcesz koniecznie używany ekran to kup telefon np z padniętą płyta główną. 

I dokładnie taki kupiłem 

Konddzikoo
komentarz
komentarz

I wszystko śmiga ? 

  • 2 tygodnie później...
Wojciech Cejrowski
komentarz
komentarz
Dnia 12.12.2017 o 17:29, Konddzikoo napisał:

I wszystko śmiga ? 

Tak, niestety ekran ma obdartą tą świecącą ramkę na przodzie i lekko ułamany plastik w rogu na samym krańcu ale sam ekran jest idealny, gość dodał mi jeszcze 2 baterie, etui s view i praktycznie działający telefon z oderwanymi paroma czujnikami (grawitacyjny) za 170zł włącznie z transportem. Więc jestem umiarkowanie zadowolony z zakupu chociaż to żaden cud.

sramsung.jpg

  • 3 miesiące później...
  • 9 miesięcy później...
Wojciech Cejrowski
komentarz
komentarz
Dnia 22.03.2018 o 10:54, dariusz1 napisał:

Już sam wymieniłem, za naprawe chcieli 350zł a ten telefon warty max 250-300. Bardzo dobry i łatwy w naprawie model poletsam

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.