x-kom hosting

Często dostaję BSODy, system się zatrzymuje i pojawiają się artefakty

simivar
utworzono
utworzono (edytowane)

Cześć, 

 

od dłuższego czasu mam problem z komputerem jednak teraz błędy się nasiliły a nic nie było zmieniane. Bardzo często dostaję BSOD, z różnymi błędami, najnowszy to "SYSTEM_SERVICE _EXCEPTIONmemory management win32kfull.sys" ale miałem także "KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED" i inne.

 

Czasem zdarza się też inny, dziwny błąd. Mianowicie cały system się "zatrzymuje" (nie mogę ruszyć myszką itp.) ale muzykę nadal normalnie słychać. Po chwili komputer się odwiesza, ale wszystkie odtwarzacze video zmieniają się w zielony ekran (np. na youtube zamiast video jest zielona plansza). Dzieje się tak gdy np. gram i streamuje. 

 

Jak na razie uruchomiłem Driver Verifier stąd: https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-update/driver-verifier-tracking-down-a-mis-behaving/f5cb4faf-556b-4b6d-95b3-c48669e4c983

 

Procesor: Intel i5-3470 3.2GHz

Pamięć RAM: 16 GB

Dysk twardy: SSD Crucial MX100

Płyta główna: AsRock P67 Pro3

Karta graficzna: MSI Radeon R9 390 8GB GDDR5

Zasilacz: Corsair RM650x

Klawiatura: SteelSeries 7G Gaming Keyboard

SO: Microsoft Windows 10 Pro

 

 

Edytowane przez simivar

Youki
komentarz
komentarz

Sterowniki do GPU jaka wersja?

Karta była podkręcana?

Spakuj pliki z folderu Minidump i wrzuć na jakiś upload.

 

simivar
komentarz
komentarz
2 minuty temu, Youki napisał:

Sterowniki do GPU jaka wersja?

Karta była podkręcana?

Spakuj pliki z folderu Minidump i wrzuć na jakiś upload.

 

 

1. 23.20.788.0 (2017-11-02)
2. Nie
3. https://ufile.io/dbxe6

Youki
komentarz
komentarz

Na starszych sterownikach do GPU tak samo było?

Jakie tempratury ma GPU?

simivar
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak, dlatego aktualizowałem. Wedlug Open Hardware Monitora (lekkie obciązenie - tylko Netflix, Youtube i Facebook):

Mujqw9T.png


 

Pod dodatkowym obciązeniem CS:GO: 
89KiZlB.png

Edytowane przez simivar
Youki
komentarz
komentarz

Na CPU masz zbyt wysokie temp, kiedy ostatni raz pastę termo przewodzącą wymeniałeś?

  • 2 tygodnie później...
simivar
komentarz
komentarz

Wyminłem pastę i temperatury spadły ale nadal miałem BSOD z E_MEMORY_MENEGAMENT i artefakty z zielonymi odwatrzaczami. Obstawiałbym jakieś problemy z kartą graficzną - da się ją jakoś przetestować?

Youki
komentarz
komentarz

Obniż taktowanie rdzenia i pamięci na GPU o 100 MHz, zwiększ Power Limit i sprawdź czy występują artefakty.

  • 4 tygodnie później...
simivar
komentarz
komentarz

Dzisiaj dostałem:

---------------------------
ViberPC
---------------------------
Błąd tworzenia kontekstu OpenGL w formacie QSurfaceFormat(version 2.0, options QFlags<QSurfaceFormat::FormatOption>(), depthBufferSize 24, redBufferSize -1, greenBufferSize -1, blueBufferSize -1, alphaBufferSize 8, stencilBufferSize 8, samples -1, swapBehavior QSurfaceFormat::SwapBehavior(DoubleBuffer), swapInterval 1, profile  QSurfaceFormat::OpenGLContextProfile(NoProfile)) .
Najprawdopodobniej jest to spowodowane brakiem wymaganych sterowników graficznych.

Zainstaluj sterownik obsługujący OpenGL w wersji 2.0 lub wyższej, lub jeśli to niemożliwe upewnij się, że biblioteki emulatora ANGLE Open GL ES 2.0 (libEGL.dll, libGLESv2.dll i d3dcompiler_*.dll) są dostępne w katalogu z plikiem wykonywalnym aplikacji lub w jednej ze ścieżek wymienionych w PATH.
---------------------------
OK   
---------------------------

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.