x-kom hosting

Po 30 min. użytkowania, system się zawiesza i towarzyszy temu dźwięk

misiekfull
utworzono
utworzono

witam, od dłuższego czasu mam problem z wyłączającym się ekranem monitora (czarny ekran). Gdy komputer jest włączony i po jakiś 30minutach użytkowania (YouTube, Facebook) system jakby zawiesza się i towarzyszy temu dziwny dźwięk wydający się z głośników (umieściłem w załączniku wideo z tym dźwiękiem).

 

Procesor: Intel i5 4690k

Karta graficzna: MSI GTX 760

Pamięć ram: ballistix 2x4gb

Zasilacz: Deus G1 600w

Dysk twardy: 1tb Seagate barracuda

Płyta główna: MSI z97 Guard pro

 

Co może być przyczyną, osobiście uważam że może być zasilacz do wymiany, temperatury sprawdzałem i wszystko wydaje się być okej, chyba że jestem w błędzie, bardzo proszę o pomoc :)http://cloud.tapatalk.com/s/5a12f3f27f07f/received_1504160396328149.mp4d44615b63d61694c6fc202cb7c22c65a.jpg

 

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

 

 

Youki
komentarz
komentarz

BIOS aktualny?

RAM kręcony czy stock?

Sterowniki do GPU jaka wersja?

misiekfull
komentarz
komentarz
BIOS aktualny?
RAM kręcony czy stock?
Sterowniki do GPU jaka wersja?
Biosa, a raczej UEFI nie aktualizowałem, RAM'u też nie kręciłem, sterowniki aktualizowałem ze strony producenta dokładnie Ci teraz nie mogę powiedzieć ale najnowsze z serii GTX MSI 760.

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

Youki
komentarz
komentarz

Sprawdzałeś czy na integrze masz tak samo?

misiekfull
komentarz
komentarz

Tak na integrze mam tak samo, nawet po odłączeniu karty graficznej :(

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

Youki
komentarz
komentarz

Profilaktycznie na noc puść test pamięci w memteście.

misiekfull
komentarz
komentarz
Profilaktycznie na noc puść test pamięci w memteście.
Ok zaraz to zrobię :)

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

Memtest zrobiony, ramy wydają się być okej, jakieś inne pomysły?73e860a2bcb81345a1ceaaa4029a3a56.jpg

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

Youki
komentarz
komentarz

Pozostaje GPU lub płyta, ale raczej kierunek tego pierwszego podzespołu.

misiekfull
komentarz
komentarz (edytowane)

właśnie wydaje mi się że GPU jest w porządku bo nawet na integrze dzieje się to samo po wyjęciu karty graficznej, możliwe, że z płytą główną jest coś nie tak? ale jak to sprawdzić? mam jeszcze 7 dni do końca gwarancji (gwarancja 3 letnia) wydaje mi się, że nie ma na co czekać tylko wysłać na gwarancje

 

@edit

bo w przypadku gdyby zasilacz był zepsuty to odcinałoby całe zasilanie i komputer by się wyłączał całkowicie, a on pracuje cały czas tylko ekran czarny :(

Edytowane przez misiekfull
Youki
komentarz
komentarz

Sprawdzałeś czy tak samo jest gdy GPU jest w drugim złączu PCI-E?

Sorry, zakładam, że ta płyta ma drugie złącze PCI-E, mam mocno ograniczony dostęp do internetu obecnie.

misiekfull
komentarz
komentarz

Tego nie sprawdzałem, zaraz przepnę i napiszę, luzik, i tak wielkie dzięki, że starasz się pomóc, mam nadzieję, że uda się rozwiązać ten problem.

@edit

 

Włożyłem kartę do drugiego slotu i dalej to samo tak po 30minutach ekran monitora robi się czarny, a dziwny dźwięk wydobywa się z słuchawek... Testowałem GPU w 3d marku cały test przeszedł bez problemowo, ale po chwili korzystania z internetu (YouTube, Facebook) zawieszenie systemu i trzeba resetować komputer ręcznie...

 

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Youki
komentarz
komentarz
3 godziny temu, misiekfull napisał:

wydobywa się z słuchawek.

Bzzz???

Raczej ślij na gwarancję. :) 

  • Super 1
misiekfull
komentarz
komentarz
Bzzz???
Raczej ślij na gwarancję.  
noo taki bzzz ciężko to opisać słowami, wysłałem filmik w pierwszym poście w załączniku, to możesz posłuchać jaki to ma dźwięk z słuchawek z głośników obojętnie zawsze przy tym ścięciu systemu :/ czyli płyta główna na gwarancję? I co im napisać w powodzie gwarancji, żeby została uwzględniona?

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.