x-kom hosting

RANDOM BSOD

Kalda
utworzono
utworzono

Witam

 

Procesor: Intel Xeon  E3- 1230 V2  3,3 Ghz

Grafika   Asus  GTX 670

Plyta: MSI Z77A-G43

Dysk :   OCZ Vector 150 128gb

              WD Blue 500GB

Pamięć: Crucial Ballistix Sport 8GB DDR3 1600    CL9 1,5V

Zasilacz : Thermaltake Smart SE Modular 530

Obudowa Zalman Z3 Plus

Windows 10 PRO, wczesniej Windows 7 ULT.

BIOS najnowszy, zainstalowane najnowsze sterowniki grafiki, lan i audio, wiecej nic nie instalowałem, brak dodatkowych kart sieciowych itd itp.

po przeisntalowaniu systemu zaczęły wyskakiwać random blue screeny, przed instalacja także wyskakiwały od czasu do czasu, nie mogę znaleźć przyczyny, minidump w załączniku, tylko jeden, nie wiem dlaczego skoro blue screenów było więcej, ten wrzucony w załączniku pojawił się podczas bezczynności komputera, nikt nic nie robił, zostawiona była przeglądarka z youtubem i mailem, oraz w pasku schowany skype.

 

Pozdrawiam

112017-5140-01.dmp

Youki
komentarz
komentarz
Godzinę temu, Kalda napisał:

minidump w załączniku, tylko jeden, nie wiem dlaczego skoro blue screenów

Domyślnie w Windowsie ustawione jest by kolejny zrzut dmp zastępował ostatni.

 

 

Aktualizajce przez Windows Update wgrane?

 

Używasz Defendera i innego, zewnętrznego programu Antywirusowego?

Cytuj


The crash took place in a standard Microsoft module. Your system configuration may be incorrect. Possibly this problem is caused by another driver on your system that cannot be identified at this time. 

 

 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Jest jakieś oprogramowanie dla Windows 10, dla tego procka: https://downloadcenter.intel.com/product/52271/Intel-Xeon-Processor-E3-1230-8M-Cache-3-20-GHz-

Teoretycznie powinien działać. Próbuj z innymi sterownikami od płyty głównej, próbowałeś ze strony producenta: https://pl.msi.com/Motherboard/support/Z77AG43#down-driver&Win10 64

Kalda
komentarz
komentarz (edytowane)
2 godziny temu, MasterYoghourt napisał:

Jest jakieś oprogramowanie dla Windows 10, dla tego procka: https://downloadcenter.intel.com/product/52271/Intel-Xeon-Processor-E3-1230-8M-Cache-3-20-GHz-

Teoretycznie powinien działać. Próbuj z innymi sterownikami od płyty głównej, próbowałeś ze strony producenta: https://pl.msi.com/Motherboard/support/Z77AG43#down-driver&Win10 64

Stery od producenta sciągałem i sa zainstalowane, ten do procka jeszcze sciagne.

2 godziny temu, Youki napisał:

Domyślnie w Windowsie ustawione jest by kolejny zrzut dmp zastępował ostatni.

 

 

Aktualizajce przez Windows Update wgrane?

 

Używasz Defendera i innego, zewnętrznego programu Antywirusowego?

 

Aktualizacji są zrobione, nie mam antywirusa.

Ze strony intela nie było użytecznych programów, jeden jakis intel processor identification utility...w sumie nic nie dawał, tylko jak go odpalałem to pokazywał ze procesor ma 3,5Ghz a nie 3,3, i przestawilem w biosie z Auto na x33 mnożnik i teraz jest 3,3Ghz i w polu Reported i w polu Expected, może przez to się wysypywał bo był podkręcony jakoś na 3,5Ghz? mimo ze bylo auto ustawione i wszedzie pisalo ze to procesor 3,3 a tylko a wtym programie pisalo 3,5

Edytowane przez Kalda
Youki
komentarz
komentarz
3 godziny temu, Kalda napisał:

3,3 a tylko a wtym programie pisalo 3,5

No to dobrze pisało, ten procesor ma bazowe taktowanie 3.3 GHz z trybem Turbo do 3.7 GHz. Mnożnik niepotrzebnie zmniejszałeś.

4 godziny temu, MasterYoghourt napisał:

dla tego procka

To nie ten procesor, 1230 to wcześniejsza generacja a autor ma 1230V2.

Kalda
komentarz
komentarz
32 minuty temu, Youki napisał:

No to dobrze pisało, ten procesor ma bazowe taktowanie 3.3 GHz z trybem Turbo do 3.7 GHz. Mnożnik niepotrzebnie zmniejszałeś.

To nie ten procesor, 1230 to wcześniejsza generacja a autor ma 1230V2.

Ok, przestawię tak jak było.

A to że inny procesor w linku był to się zczaiłem i wpisałem poprawny, co nie zmienia faktu, że przydatnych rzeczy tam nie było:D...takze nie wiem co z tymi BSOD, póki co nie było od 9 rano do 16...

Youki
komentarz
komentarz

Pokaż zrzut ekranu z menedżera urządzeń.

3 godziny temu, Kalda napisał:

póki co nie było od 9 rano do 16...

Szkoda, przydałoby się kilka więcej zrzutów dmp.

Błąd wyskakuje losowo, tak?

Kalda
komentarz
komentarz
2 godziny temu, Youki napisał:

Pokaż zrzut ekranu z menedżera urządzeń.

Szkoda, przydałoby się kilka więcej zrzutów dmp.

Błąd wyskakuje losowo, tak?

Tak, losowo. Często waliło w chrome "kurza twarz", ale w sumie od tej 9 do teraz 23 nie działo się nic...

Menadżer w załączniku.

Gdzie ustawić żeby minidumpów nie nadpisywał?

Menedżer1.jpg

Menedżer2.jpg

Menedżer3.jpg

Youki
komentarz
komentarz

Zaawansowane ustawienia Komputera,  Zaawansowane, zakładka Odzyskiwanie i Uruchamianie i odznacz opcje zastąp istniejące pliki.

Kalda
komentarz
komentarz (edytowane)

Kolejny BSOD

112117-4000-01.dmp

wyskoczył jeszcze 2 razy oprócz tego, SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION ale nie zrobiło zrzutu...

 

Póki co, wyłączyłem Intel Smart Connect Technology, bo nie ma do tego sterownika na ta płyte do Windows 10 i było jako nieznane urządzenie w menadżerze 

Edytowane przez Kalda
Youki
komentarz
komentarz

Przetestuj RAM za pomocą memtest86+ jeszcze, w wolnej chwili.

Kalda
komentarz
komentarz (edytowane)

Kolejne blue screeny

112517-4250-01.dmp

112617-4140-01.dmp

 

Zrobiłem memtest na każdej kości osobno, są ok. Zauważyłem tylko że jeśli wkładałem do slotów 1 i 2 patrząc od procesora, to memtest pokazywał timing 6-6-6-20 a jesli włożyłem do 3 i 4 to było juz tak jak pisze na pamięciach czyli 9-9-9-24, pamięci wcześniej miałem włożone do slotów 1 i 3 czyli rozumując tak jedna działała jak 6-6-6-20 a druga 9-9-9-24? czy te sloty maja znaczenie? aktualnie włożyłem do 3 i 4. 1 i 3 mają kolor niebieski 2 i 4 kolor czarny, nigdy w to nie wnikałem czy to ma znaczenie czy nie, miałem poprostu wsadzone do niebieskich slotów czy 1 i 3...

Edytowane przez Kalda
Kalda
komentarz
komentarz

Teraz jak włączyłem kompa wyskoczył 2 razy BSOD jeden to "CRITICAL PROCESS DIED" drugi "SYSTEM THREAD EXCEPTION NOT HANDLED" minidumpa nie zrobiło...

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Na Windows 7 problem nie występował, po instalce Windows 10 od razu wystąpił ?

Kalda
komentarz
komentarz (edytowane)
21 godzin temu, MasterYoghourt napisał:

Na Windows 7 problem nie występował, po instalce Windows 10 od razu wystąpił ?

Zaraz po instalacji występował, później przez dłuższy czas bardzo rzadko i ostatnio częściej, nie mogę znaleźć reguły, dziwna sprawa, prawie jak z psującym się samochodem:D, poza tym komputer chodzi bez zarzutu, nie zacina się czy jakieś takie, poprostu te random blue screeny...

Edytowane przez Kalda
MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Jeśli na Windows 7 będzie okej, możemy założyć jakąś niezgodność sprzętową z Windows 10.

Kalda
komentarz
komentarz

2 razy wyskoczyl MEMORY MENAGEMBT teraz oraz PAGE_FAULT_IN_NON_PAGED_AREA źródło NTFS.sys

112917-4015-01.dmp

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Cały czas na Windows 10 ?

Kalda
komentarz
komentarz (edytowane)
Godzinę temu, MasterYoghourt napisał:

Cały czas na Windows 10 ?

Tak jest, nie chcę przeinstalowywać, ponieważ jestem wpięty w domenę firmową żeby mi pewien program działał, a tak musiałbym ponownie przewozić komputer żeby jeszcze raz wpieli na miejscu, ponieważ nie wiem jak wpiąc przez VPN.

 

kolejny BSOD

112917-4250-01.dmp

występują głównie zaraz przed albo po załadowaniu się pulpitu

Edytowane przez Kalda
Youki
komentarz
komentarz

Problemem jest GPU, jaka wersja sterowników do karty, sam układ był kręcony?

Kalda
komentarz
komentarz
33 minuty temu, Youki napisał:

Problemem jest GPU, jaka wersja sterowników do karty, sam układ był kręcony?

nie kręcony, sterowniki najnowsze ze strony nvidi 388.31 dla GTX 670

Youki
komentarz
komentarz

Zainstaluj starszą wersje sterowników do GPU na czysto, obniż taktowanie rdzenia i pamięci na GPU o 90 MHz i sprawdź ponownie.

 

Kalda
komentarz
komentarz
Dnia 30.11.2017 o 19:03, Youki napisał:

Zainstaluj starszą wersje sterowników do GPU na czysto, obniż taktowanie rdzenia i pamięci na GPU o 90 MHz i sprawdź ponownie.

 

Zainstalowałem jakieś starsze sterowniki, oraz obniżyłem taktowanie o 90MHz programem MSI Afterburner, nadal wyskakują blue screeny, podczas ekranu logowania, albo zaraz po załadowaniu się pulpitu, później komputer chodzi normalnie i stabilnie.

minidump z 2.12

120217-4078-01.dmp

Kalda
komentarz
komentarz
Dnia 3.12.2017 o 12:46, Kalda napisał:

Zainstalowałem jakieś starsze sterowniki, oraz obniżyłem taktowanie o 90MHz programem MSI Afterburner, nadal wyskakują blue screeny, podczas ekranu logowania, albo zaraz po załadowaniu się pulpitu, później komputer chodzi normalnie i stabilnie.

minidump z 2.12

120217-4078-01.dmp

i z 5.12 ten akurat wystąpił w trakcie pracy komputera, odpalona przegladarka i radio na niej

120517-4062-01.dmp

  • 1 miesiąc później...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.