x-kom hosting

Wzmacnianie sygnału Wi-Fi

Beacri
utworzono
utworzono

Siemanko, mam następujący problem mam Router, który nie dosięga do najdalszego urządzenia. Postanowiłem kupić Access Pointa (NETGEAR WG302). Niestety nie umiem go skonfigurować, a część materiałów znalezionych w sieci mówi, że nie da się tak, tylko trzeba zakupić jeszcze jedno urządzenia. Może ktoś mi pomóc w tym temacie?

Pozdrawiam.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Jest to stary AP, sprzed około 10 lat, z wifi w technologii "g".

 

Tutaj masz do niego instrukcję:

http://www.downloads.netgear.com/files/wg302v2_ref_manual_15may06.pdf

 

Podłącz się do niego kablem i wpisz w przeglądarce adres 192.168.0.228

Jako login wpisz admin, jako hasło wpisz password

Skonfiguruj ustawienia w Setup > Basic Settings oraz Wireless Settings, to powinno wystarczyć do działania. Ten AP ma znacznie więcej zaawansowanych opcji i bardziej pasuje do profesjonalnych rozwiązań.

  • 3 tygodnie później...
Beacri
komentarz
komentarz

Taki firma kupiła to taki jest :D Manuala oczywiście czytałem, ale po prostu nie ogarniam ;/ W Basic Settings ani w WIreless Settings chyba nie ma nic sensownego co mnie interesuje, bo i po czym AP miałby zgadnąć którą sieć ma wzmacniać?

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Strona 66 (4-8). Tutaj w Advanced Access Point Settings musisz wybrać Repeater with Wireless Client Association. W remote wpisz adres MAC głównego AP. Musisz wyłączyć serwer DHCP w tym Netgear.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.