x-kom hosting

Temperatury procesora/karty graf.

trbvm
utworzono
utworzono

Witam. Jestem nieco zielony w tych sprawach, a dopiero przesiadłem się z laptopa na nowego PC'ta, dlatego wolę zapytać. Podczas uruchamiania aplikacji na komputerze (np. Discord, Social Club) temperatury potrafią podskoczyć dosłownie na chwilę z 30 stopni do przykładowo 41. Czy to normalna kolej rzeczy i nie przejmować się tym? Drugie moje pytanie dotyczy optymalnych temperatur. W stanie "idle", gdy nie używam komputera i/lub mam otwarte karty w Chrome, temperatura procesora oscyluje w granicach 22-35 stopni. Podczas obciążenia (2-3 godziny grania załóżmy w GTA V) temperatura maksymalna wyniosła 61 stopni. Czy to normalne temperatury i jak najbardziej poprawne?

Kolejne pytanie może i nie dotyczy procesora, ale również temperatur. Czy temperatury 25-35 stopni karty graficznej w "idle" oraz 50-65 pod obciążeniem (jak wyżej, 2-3 godziny grania w GTA V) są akceptowalne? Pozdrawiam!

MrAdrian976
komentarz
komentarz

Temperatury sa jak najbardziej w porzadku. Jesli temperatura nie przekracza 80 stopni to nie ma sie czego obawiac.

  • Super 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.