x-kom hosting

Obecnie Orange po kablu do 10mb/s, co innego polecacie?

nike0018
utworzono
utworzono

Witam,

od kilku lat posiadam internet od orange po kablu, ponieważ dziadkowie mają telefon stacjonarny, mój abonament to 90 zł( telefon + internet, po 45 zł każda usługa). Mam internet do 10 mb/s, realnie jest download 4 mb/s, a upload 1 mb/s. Nie będę ukrywał, że takie prędkości wcale mnie nie zadowalają, dlatego myślę o zmianie operatora lub zmianie całkiem formy dostarczania internetu. Mój router SAGEM F@ST 2704. Dużo gram z bratem gry przez sieć także stabilność łącza i niski ping odgrywa bardzo ważną rolę.
1. Czy jeśli wziąłbym dalej internet po kablu tylko od innego operatora - netia, upc czy inne jeśli są (bo nie znam się na tym kompletnie), to czy jest szansa na wyższe prędkości?

2. Myślałem o internecie bezprzewodowym LTE, ale niestety martwią mnie ograniczenia do 100GB, może być zbyt mało, ale prędkość i stabilność łącza byłaby lepsza? Moja lokalizacja to Długie, pow. łódzki wschodni, woj. łódzkie.
3. Przeglądając stronę orange natrafiłem na taką ofertę - https://www.orange.pl/view/internet-mobilny - za 70 zł, 250 GB do wykorzystania, czy prędkość była by lepsza i jak to sprawdzić?

4. Co Wy polecacie w moim przypadku? Zależy mi na jak największej prędkości i jak największym pakiecie danych, ponieważ w jednym czasie jest podłączonych wiele urządzeń do internetu i każdy z nich korzysta. Jeśli mogę skorzystać z waszej uprzejmości to proszę oceńcie możliwości prędkości internetu każdej z tej opcji. Dziękuję i pozdrawiam. 

politolog
komentarz
komentarz
Teraz, nike0018 napisał:

1. Czy jeśli wziąłbym dalej internet po kablu tylko od innego operatora - netia, upc czy inne jeśli są (bo nie znam się na tym kompletnie), to czy jest szansa na wyższe prędkości?

Jeżeli mieszkasz na wsi to zapomnij . Może w okolicy jest jakaś radiówka ? Każdy internet mobilny ma limit , nie ważne czy Orange lub PLAY . 

 

nike0018
komentarz
komentarz

Oczywiście to jest wieś oddalona od centrali około 4-5 km, ale dokładnie nie wiem można to jakoś sprawdzić?

Jeśli chodzi o radiówkę to nie wiem jak to sprawdzić? Sąsiad oddalony ode mnie jakieś 200m , ma internet z http://www.iwacom.pl/ to radiówka?

politolog
komentarz
komentarz
Teraz, nike0018 napisał:

Oczywiście to jest wieś oddalona od centrali około 4-5 km, ale dokładnie nie wiem można to jakoś sprawdzić?

Zadzwoń/napisz e-mail do Orange do , której Przełącznicy Głównej jesteś podłączony ( żeby podali jej lokalizację ) 

Teraz, nike0018 napisał:

Sąsiad oddalony ode mnie jakieś 200m

Spytaj sąsiada czy na tym internecie gra .

Teraz, nike0018 napisał:

http://www.iwacom.pl/ to radiówka?

Zadzwoń do nich i się dowiedz jaki internet oferują . 

nike0018
komentarz
komentarz

Ok, napiszę i jak mi odpiszą od razu dam znać.
Na pewno nie gra, bo jest już w starszym wieku. Ale śmiga mu około 6-8 mb/s z tego co mówił.

No tak każdy internet mobilny ma limit, ale orange do 250 GB to wystarczyłby mi, ale jak z jego jakością i prędkością tego internetu będzie u mnie?

politolog
komentarz
komentarz
Godzinę temu, nike0018 napisał:

ale orange do 250 GB to wystarczyłby mi, ale jak z jego jakością i prędkością tego internetu będzie u mnie?

Możesz kupić internet na kartę Orange i przetestuj w swojej lokalizacji . 

Godzinę temu, nike0018 napisał:

Ale śmiga mu około 6-8 mb/s z tego co mówił.

To zadzwoń do tej firmy i dowiedz się więcej szczegółów ( czy to radiówka , prędkość , sprzęt potrzebny itd ) . 

nike0018
komentarz
komentarz

Dzwoniłem do t-mobile i oferta z internetem domowym do 60 mb/s wygląda bardzo korzystanie, konsultant, powiedział mi, że będę miał spokojnie 20 mb/s sprawdzając moją lokalizację. Także jeśli skończy mi się umowa z orange w przyszłym roku to wybór będzie prosty, przez 30 dni mogę testować ten internet, kolega ma ten internet i bardzo sobie chwali, dodatkowo dostać można router Huawei 525 za 9zł, więc myślę naprawdę warto w porównaniu do tego co teraz mam. ;) 

gamex
komentarz
komentarz

Kup starter t-mobile i sprawdz predkosci pod bts,em i w swoim domu i na zewnątrz .Konsultant moze sb mowic , nic nie wiadomo jak bedzie z przeciążeniem bts,a 

  • Super 1
  • 1 miesiąc później...
Karmils
komentarz
komentarz

Niby w internecie mobilnym ograniczenia co do przesyłu danych nie ma ale jednak jest. Jeśli ściąga sie filmy czy intensywnie oglada je na necie to internet może zwolnić. MOim zdaniem o wiele szybszy od orange jest plus ( który mam u siebie i jestem z niego zadowolony)

Najlepiej zorientuj się czy nie masz innych dostawców u siebie w okolicy ( jakiegoś internetu kablowego?)

MasterYoghourt
komentarz
komentarz
Dnia 29.12.2017 o 08:13, Karmils napisał:

Niby w internecie mobilnym ograniczenia co do przesyłu danych nie ma ale jednak jest. Jeśli ściąga sie filmy czy intensywnie oglada je na necie to internet może zwolnić. MOim zdaniem o wiele szybszy od orange jest plus ( który mam u siebie i jestem z niego zadowolony)

Najlepiej zorientuj się czy nie masz innych dostawców u siebie w okolicy ( jakiegoś internetu kablowego?)

 

Testy mówią coś zupełnie odwrotnego: http://www.speedtest.pl/ranking_isp/4

 

Ale prawda jest taka, że u każdego będzie inaczej. W twojej lokalizacji może Plus wypadać najlepiej, natomiast kilometr dalej będzie lipa. Najlepsza rada, to aby przed zakupem sprawdzić na próbę jak działa LTE danego operatora tam gdzie się mieszka. Bo wszelkie sugestie co do operatorów mają się nijak do rzeczywistości.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.