x-kom hosting

Zamiennik karty graficznej

andrzejandrzej
utworzono
utworzono

Cześć,

 Chrześniak na gwiazdkę prosił mnie o kartę graficzną nvidia geforce gtx 1060 6gb. Przeszukałem trochę internetu i okazuje się że taka rzecz troszkę kosztuje. Zwracam się więc do Was o pomoc jak to zrobić nieco mniej boleśnie dla mojego portfela? Może są jakieś tańsze zamienniki innej firmy, albo trochę gorsze parametry, które może nie będą aż tak wpływały na pracę komputera? Ja się niestety kompletnie na tym nie znam więc będę wdzięczy na pomoc. 

Youki
komentarz
komentarz

Najpierw wypadałoby wiedzieć, znać konfigurację tego PC by się nie okazało, że zakup 1060 to będzie strata pieniędzy.

Taniej to mniej wydajniej, tutaj zamienników nie ma, chyba, że używane podzespoły.

andrzejandrzej
komentarz
komentarz

OK, a przy jakich powiedzmy minimalnych parametrach komputera jest sens inwestowania w karte którą podałem?

Youki
komentarz
komentarz
Godzinę temu, andrzejandrzej napisał:

minimalnych parametrach komputera

To nic kompletnie niekomu nie mówi, więc odpowiedzieć się nie da.

Potrzebne są konkrety. :) 

r102
komentarz
komentarz (edytowane)

Widzę że autor wątku nie bardzo kuma, to może podpowiem o jakie wiadomości prosimy:

 

1. Zastosowanie komputera

2. Procesor

3. Płyta główna

4. Zasilacz

5. Obudowa

6. Budżet

7. Oczywiście obecna karta graficzna zapomniałem :-(

 

:V

Edytowane przez r102
andrzejandrzej
komentarz
komentarz

Hej, zgadza się - autor niewiele kuma ;) Udało mi się ustalić poniższe parametry:

procesor: intel core i3-4160 3.60 Ghz
płyta główna: MSI B85-G41
zasilacz: 500W

czy uda się Wam coś doradzić, czy muszę kupić tę drogą kartę z pierwszego wątku, czy może da się to załatwić mniej kosztownie ? :) 

lukasin
komentarz
komentarz

Z zasilaczem potrzebny jest model i marka. Zasilacz zasilaczowi nie równy, a to niestety lub stety ważny element.

Możesz też po prostu zrobić jego zdjęcie.

rafalluz
komentarz
komentarz

Nie ma sensu wkładać 1060 6GB do tego procesora, wystarczy jakiś 1050Ti 4GB, a to już prawie o połowę tańsza karta.

andrzejandrzej
komentarz
komentarz

Dzięki za pomoc!

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.