x-kom hosting

Toshiba Satellite A300-14T - zwiekszenie wydajności

arabeska
utworzono
utworzono

Dzień dobry,

 

mam komputer,który ma 8 lat. Toshiba Satellite A300-14T. Bardzo go lubię, nigdy nie miałam z nim żadnych problemów, jednak na chwile obecną jest dość powolny i często nie spełnia wymagań np. podczas oglądania filmów czy seriali z rożnych palyerów. Jest na nim Windows Wista, co nie poprawia sytuacji :) Chciałabym, żeby działał szybciej i nie dyszał w czasie działania. Chciałabym też zainstalować na nim jakiś nowszy Windows - np. 8, gdyż planuję kupić Chromecast, a ona współpracuje z W8 i nowszym. Myślałam o kupnie dysku SSD, jednak nie sądzę, żeby to wystarczyło. Pewnie jakiś dodatkowy RAM by się przydał. Proszę o poradę.

 

Dane techniczne:

http://www.toshiba.pl/discontinued-products/satellite-a300-14t/

 

Dziękuję i pozdrawiam,

A.

Youki
komentarz
komentarz

Nadal masz tam 2 GB RAM?

SSD można dołożyć.

Pokaż jeszcze profilaktycznie temperatury podzespołów w spoczynku za pomocą programu HWmonitor. Przedstaw zrzut ekranu. :)

arabeska
komentarz
komentarz

Dzięki za odpowiedź. Zrzut w załączniku, zrobiony zaraz po uruchomieniu komputera.

 

Nic nie było zmieniane ani dodawane od nowości.

1. Czy mógłbyś polecić jakiś niedrogi dysk SDD?

2. Ile RAM powinnam dołożyć? Możesz coś polecić?

3. Jaki Windows byłby najlepszy.

 

 

HWmonitor.jpg

Youki
komentarz
komentarz
Godzinę temu, arabeska napisał:

Ile RAM powinnam dołożyć?

Laptop obsługuje maksymalnie 4 GB. Obecnie albo masz jedną kostkę 2 GB i wtedy dokładasz drugą 2 GB, albo dwie po 1 GB i trzeba te sprzedać a kupić inne 2x2 GB.

SSD wystarczy 128 GB ?

arabeska
komentarz
komentarz

Wolałabym większy. Teraz jest 250 i ledwo się mieszczę :) A pamieć ram jakiej firmy najlepiej?

Youki
komentarz
komentarz
16 godzin temu, arabeska napisał:

A pamieć ram jakiej firmy najlepiej?

Mowa o używkach więc to bez większego znaczenia, wszystko zależy od ceny.

Za 395 zł dostaniesz GoodRAM Iridium PRO 240 GB.  www.komputronik.pl/product/322201/goodram-iridium-pro-240gb.html

arabeska
komentarz
komentarz

Super, bardzo dziękuję. Dysk już zamówiony. Mam miejsce na drugi dysk, więc wielkość nie ma już takiego znaczenia. Pamięć ram mam 2gb w jednej kości. Chcę kupić druga i tu pytanie. Czy muszą być tej samej firmy?

 

Pozdrawiam

Youki
komentarz
komentarz

Nie, nie muszą być tej samej firmy, byleby parametry pracy były takie same jak obecnej.

 

arabeska
komentarz
komentarz (edytowane)

Hmmm czy to oznacza, że jednak nie włożę drugiego dysku? Chodzi o te blokadki na zaslepce :(

IMG_20171124_190813.jpg

IMG_20171124_190804.jpg

Edytowane przez arabeska
Youki
komentarz
komentarz

Chodziło mi o pamięć RAM. :)

Hmm, strasznie dziwnie to wygląda.

arabeska
komentarz
komentarz

Tak, wiem że chodziło o RAM:) Ja odnosiłam się do załączonego zdjęcia i ewentualniej możliwości włożenia drugiego dysku :)

  • 1 miesiąc później...
arabeska
komentarz
komentarz

Wymieniałam dysk na ten, który mi poleciłeś, dodałam kostkę ram, zainstalowałam Win 10 i komputer śmiga. Co zdziwiło mnie najbardziej, to problem, którego nie mogłam rozwiązać od nowości - stałe, głośne wietrzenie się kompa. Teraz nie słyszę jak się włącza a w trakcie pracy wietrzy sie tylko od czasu do czasu! WIELKIE DZIĘKI!

Mam nowy problem do rozwiązania, ale to już inny dział :)

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.