x-kom hosting

Problem z Sapphire Radeon RX 48 Nitro+

ms703
utworzono
utworzono

Witam wszystkich użytkowników. W marcu 2017 zakupiłem komputer z morele.net od tamtego czasu nie miałem z nim żadnego problemu, wszystko śmigało bez problemów. Od kilku dni jednak zauważyłem wzrost temperatury mojego radeona, wzrosły one z ok.72-76 na pełnym obciążeniu do 80-85 stopni. Sprawdzałem w Wattmanie czy nic nie poprzestawiało się z prędkością wentylatorów ale wszystko było ustawione prawidłowo tak jak zrobił to producent, temperatury jednak nie utrzymywały się już jednak na takim samym poziomie jak wcześniej. Kiedy zauważyłem że temperatury są wyższe niż zawsze, postanowiłem zwiększyć o 200RPM prędkość obrotów wentylatora, wiele to nie dało ponieważ temperatura zmalała o około 1-2 stopnie będąc i tak wyższa niż zazwyczaj. Po otworzeniu bocznego panelu obudowy temperatura spadła o około 3 stopnie. Nigdy wcześniej nie miałem z nią żadnych problemów. Wiem że jest to radeon i różnie bywa z temperaturami ale wydaje mi się że od kilku dni temperatury przekraczają normy. Karta jest jeszcze na gwarancji. Proszę o pomoc.

Youki
komentarz
komentarz

Aktualizowałeś ostatnio sterowniki do GPU?

ms703
komentarz
komentarz
2 minuty temu, Youki napisał:

Aktualizowałeś ostatnio sterowniki do GPU?

Tak

Youki
komentarz
komentarz

Zainstaluj może profilaktycznie na czysto starszą wersję i sprawdź ponownie

 

  • Super 1
ms703
komentarz
komentarz
3 godziny temu, Youki napisał:

Zainstaluj może profilaktycznie na czysto starszą wersję i sprawdź ponownie

 

Zainstalowałem starszą wersję sterowników i obniżyłem napięcie, problem znikł. Dziękuje za pomoc.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.