x-kom hosting

laptop Sony sve14a2v1e naped optyczny nie reaguje

Ania Scianka
utworzono
utworzono

Dobry wieczór, 

 

chciałam prosić Was o pomoc w zlokalizowaniu problemu z napędem optycznym. Mam taki napęd MATSHITA&Prod_DVD-RAM_UJ8C2 i problem polega na tym, ze jak wkladam do niego płytke i chce ja otworzyc poprzed ikonke napedy w Moj komputer to pojawia sie od razu komunikat "Włóż dysk do stacji dysków" i automatycznie kieszonka z płytą się wysuwa. Próbowałam włączyć i wyłączyć sterownik w menadżerze urządzeń i też poprzez menadżera sprawdzić czy nie ma przypadkiem aktualizacji sterowników, ale wygląda na to, że wszytsko jest aktualne. 

 

Macie jakiś pomysł jak to można rozwiązać? Kiedyś płytka odpalała się automatycznie po wlożeniu jej do napędu. 

 

Będę wdziędzna za rady, 

Dzięki wielkie, 

Ania 

Youki
komentarz
komentarz

Taki problem jest z każdą płytą, tak?

Ania Scianka
komentarz
komentarz

Tak tak, probowalam i filmy i muzyke i na nic nie reaguje. 

Youki
komentarz
komentarz

Można jeszcze próbować przeczyścić laser w miarę możliwości, jak nie to raczej trzeba by wymienić na nowy, sprawny.

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.