x-kom hosting

[2500] Laptop do codziennego użytku + World of Tanks

brodwailer
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam.

 

Szukam uniwersalnego laptopa do internetu, filmów i grania w World of Tanks. Laptop będzie często przenoszony z domu do pracy (dodatkowa fucha).

Mam dostęp do prądu, więc bateria nie musi być pojemna.

Trafiłem raty 0% w pewnym markecie, więc chciałbym skorzystać.

 

Zastanawiam się nad:

ACER Aspire 5 A515-51-570F i5-7200U/6GB/1TB/940MX/Win10 - cena 2499zł

lub tańsza opcja - ACER Aspire 5 A515-51G-37K9 i3-6006U/4GB/1TB/940MX/Win10 - cena 2099zł

 

Oba laptopy mają grafikę z DDR5 i ekran IPS. Jeśli ten tańszy uciągnie World of Tanks w sensownych FPS, to nie widzę sensu kupować tego droższego.

Przy okazji - czy będę potrzebował podkładkę chłodzącą do któregoś z tych laptopów?

Laptop z systemem.

Wiedźminy 3,  GTA V itp. nie gram.

Edytowane przez brodwailer

Youki
komentarz
komentarz
39 minut temu, brodwailer napisał:

eśli ten tańszy uciągnie World of Tanks w sensownych FPS,

W WoT głównie CPU się liczy, a pomiędzy 7200U a 6006U różnica dość spora.

39 minut temu, brodwailer napisał:

Przy okazji - czy będę potrzebował podkładkę chłodzącą do któregoś z tych laptopów?

Nie.

brodwailer
komentarz
komentarz

I WoT pójdzie na średnich, wysokich ustawieniach bez obawy o przegrzanie?

 

Wcześniej miałem laptopa z i3 350m i podobno te niskonapięciowe procesory są dużo gorsze.

Youki
komentarz
komentarz

Pójść pójdzie, na jakich detalach to nie mam pojęcia. Zresztą powiem tak, nic wydajniejszego z nówek w tej cenie nie kupisz.

 

 

 

krystian922
komentarz
komentarz

Ten model jest optymalny:

Acer aspire 5:https://www.morele.net/laptop-acer-aspire-5-nx-gp5ep-012-8-gb-ram-500gb-hdd-windows-10-home-pl-1260810/

+Procesor Intel Core i3 7100U
+8GB RAM
+Grafika nVidia GeForce 940MX 2GB
+Gniazdo SSD m.2 umożliwiając dołożenie dodatkowego dysku w przyszłości
+HDD 1TB
+Full HD
+Matryca matowa
+Złącze USB-C
+Windows 10

 

Generalnie wybierając procesor bierz pod uwagę liczbę  jaką ma podany procesor:

6006U oznacza: 6 Generacja 00- liczba "jakościowa" końcówka U oznacza procesor niskonapięciowy

brodwailer
komentarz
komentarz (edytowane)

Właśnie znalazłem lapka Lenovo Ideapad 320 i5-8250U 8GB 1TB MX150-2G Win10 z tej aukcji - http://allegro.pl/lenovo-ideapad-320-i5-8250u-8gb-1tb-mx150-2g-win10-i7060668558.html#thumb/1

 

Czy będzie dużo lepszym wyborem do gier, czy raczej mała różnica? Mógłbym dołożyć te 3 stówki i mieć spokój z wydajnością.

Edytowane przez brodwailer
Youki
komentarz
komentarz

Różnica dość spora, jak masz możliwość to warto dopłacić.

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.