x-kom hosting

Po różnych zamianach z pamięcią RAM, komputer zaczął się restartować

Eryk1663
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam. To jest troche długa historia wiec polecam wziąsc pop-corn i usiasc wygodnie w fotelu. Odrazu przepraszam za błędy ortograficzne , nie mieszkam w PL 10 lat.

 

A wiec tak. Wszystko sie zaczęło od dnia kiedy kolega , powiedzial mi ze upuscil nóż do PC'ta swojego , i od tej pory nie dziala mu 1 slot RAMu . A on ma 2 x 4GB Ramy , i nie moze pograc w GTA bo dziala mu tylko 4GB a potrzeba 8GB....  

 

Kumpel poprosil mnie czy nie porzyczyl bym mu 1 x 8GB w zamian za 2 x 4GB na dzien lub dwa zeby mogl sobie pograc w GTA 5 bo Ja mam 2 x 8GB. 

 

Ja mam 4 sloty , wiec mówie , a czemu nie. tak czy siak będe mial 16GB RAMu tylko ze w 3 kosciach a nie 2 , i to tylko na dzien lub dwa.

 

Po włozeniu jego RAMu do mojego PC. próbuje uruchomic komputer, nie da sie uruchomic . PC sie restartuje w koło , to mówie OK . wyciagam te jego RAMy bo nie dzialają. Oczywiscie PC odrazu startuje bez problemu , wszystko jest OK . na drugi dzien. odpalam sobie LOLa , wszystko ladnie ok jak zawsze. az do póki sie gra nie rozpoczeła wtedy PC sie zrestarowal jakby prądu nie bylo przez moment.. I tak do dzis , czyli juz z tydzien.. za kazdym razem jak uruchamiam jakąs gre . Najbardziej to chyba PUBG. Jak tylko włącze PUBG,a to praktycznie momentalnie wypierdala prąd i nieda sie grac..  a Czasami jak PC ma dobry dzien. to pogram godzinke w PUBGA i wtedy dopiero wypierdoli prąd . i juz sie nieda włączyc spowrotem gry bo co chwile wywala..

 

Teraz tak : Znam sie troche na PC'tach , złozylem juz nie jeden i sprawdzilem juz mniej wiecej to

 

Temperatury CPU + GPU =  CPU 19 stopni na idlu , okolo 30-35 podczas grania ,  GPU 30 na idlu , 50-60 podczas grania ,  <-- mam około 7/8 wentylatorów w obudowie wiec nie grzeje sie nic na 99%

Wyczyscilem wszystko z kurzu : praktycznie nie bylo nic , ale itak go odkurzylem dokladnie tak jak to robie 2 x na tydzien.

CMOS reset = wyciągnąłem bateryjke z MOBO na ponad minute. BIOS zostal zresetowany . juz myslalem ze po sprawie bo chwile dzialala gra. Ale znowu to samo. Wyjebalo prąd..

Sprawdzilem dokladnie wszystkie kable : Nic sie nie dotyka nigdzie, Niema gołych kabli wszystko w normie..

Power Supply Zamalo mocy ? : Napewno nie ,  mam zasilacz Corsair VS550  który ma 550w , po obliczeniach , do mojego PC potrzeba okolo 380-400w max. wiec napewno jest wystarczająco mocy.. Takze nie jest to zasilacz No Name . wiec wiadomo ze naprawde ma tyle ile pisze.

 

Z tego co ja tu widze, To RAMy mojego kumpla , a raczej debila. Spowodowaly jakies zwarcie w płycie głownej albo zasilaczu. cięzko to okreslic dlatego potrzebuje waszej pomocy! 

 

Niewiem co kupic nowe , MOBO czy Zasilacz ? 

 

Sytuacja jak odcina sie prąd wyglada tak jakby ktos wyciągnął wtyczke czyli jakby zasilacz. ale równie dobrze to wygląda tak jakby ktos wyciągnąl RAMy i komp tak samo sie restartuje.

 

pare znajomych mówilo mi ze to zasilacz. Ale mi sie naprawde wydaje ze przez jego Chu*owe ramy ,  moja MOBO mogla dostac zwarcie a nie zasilacz... 

 

Sam juz nie wiem :/ , prosze o pomoc , dziekuje.

 

Na koniec tylko dodam. ze to sie dzieje tylko jak rozpoczne jakąs gre lub podczas grania, a najczesciej przy bardziej wymagających grach gdzie ładuje sie duzo przedmiotów w bardzo krótkim czasie. jak PUBG lobby albo Fifa na samym poczatku ,całe boisko i zawodnicy. Jak siedze na kompie , na przeglądarce. to moge siedziec i 15 godzin , i nic sie nie stanie..

 

 

 

EDIT : porzyczyłem karte graficzna od brata. on ma troche słabszą , GTX 750 OC wersje. po podłączeniu, wszystkie gry smigaja jak nalezy , komputer w ogole sie nie wyłącza wszystko jest ok.. 

 

Tak czy siak nie wiem teraz do konca nadal czy to wina zasilacza czy karty graficznej, Moja GTX 660 musi byc podpięta pod zasilacz, a brata GTX 750 OC nie , tylko bez posrednio bierze prąd z płyty głównej.. wiec w sumie nadal nie wiem czy to zasilacz ma zamalo mocy ? czy zasilacz powoduje zwarcie ? czy karta graficzna powoduje zwarcie? PLIS POMOCY :/

Edytowane przez Eryk1663

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Twój komputer to ten z sygnaturki? 

Jak resetowałeś CMOS oprócz wyjęcia bateryjki nie zapomniałeś o wyłączeniu zasilacza? 

Jak masz włożone ramy i jak miałeś włożone te od znajomego - chodzi mi o układ banku, czyli swoje 16gb masz, np. w 2 i 4 slocie

Jeżeli to ram, to przy GTX 750 musiałeś mieć niższe ustawienia graficzne, więc siłą rzeczy komputer nie zabierał tyle ramu. 

Eryk1663
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak. moj PC to z sygnaturki.

2 = Tak wyłączyłem zasilacz zanim wyjąłem bateryjke.

3= nie pamietam teraz dokladnie jak to bylo. bo przez to ze mi sie ciagle PC wyłącza to juz przekladalem te RAMy w wszystkie sloty ,w kazdym mozliwym ukladzie , i nawet próbowalem tylko po jednej w kazdym slocie , poprostu wszystkie mozliwe opcje juz zrobilem. i nadal sie wyłącza..  Teraz mam je w slotach 2 i 4.  ale na 90% jak wsadzilem kumpla ramy to mialem moj 8GB w slocie nr 2 , a jego wsadzilem w 3 i 4.

 

Mam teraz GTX750 OC wsadzoną i gram w PUGBA na ustawieniach Low. Takich samych jak na GTX 660 , zawsze gram an takich ustawieniach bo to usuwa wszystkie nie potrzebne gó*na z gry :) !

Edytowane przez Eryk1663
szynszyl1337
komentarz
komentarz

Masz możliwość przetestowania swojego GTX 660 w innym komputerze? - nie wykluczałbym jego winy

Zazwyczaj oznaką zepsutego zasilacza jest brak reakcji, albo ciągłe restartowanie się komputera, ale gdybyś miał możliwość warto byłoby też przetestować twój komputer z innym zasilaczem oraz gtx660.- zawsze kolejna przyczyna może zostać wykluczona

Możesz też spróbować włączyć Windows Memory Diagnostic - tak profilaktycznie 

Eryk1663
komentarz
komentarz (edytowane)

Jutro albo po jutrze pojade do brata , to wezme od niego GTX 970 , i podłącze pod moj PC , jezeli bedzie tak samo jak z GTX 660 to wiadomo ze albo zasilacz albo mobo jest do smieci bo nie mozliwe ze oby 2 karty sa popsute :P 

 

wziąłbym od niego zasilacz albo bym włozyl mojego GTXa do jego PC ale niema czasu wszystkich kabli podłączac i odłączac  bo nie mieszkamy razem tylko troche KM od siebie i ciagle zabiegani.

 

Tylko ze to az dziwne, ze od włozenia roz**anych RAMów mogło to uszkodzic GPU z wszystkich mozliwych opcji ?! 

 

Ani jej nie podkręcałem , ani nigdy nie byla przegrzana, ani nigdy nie gralem godzinami non-stop. az dziwne ze padla sama od siebie jesli nie przez RAMy

Edytowane przez Eryk1663
Youki
komentarz
komentarz
50 minut temu, Eryk1663 napisał:

ylko ze to az dziwne, ze od włozenia roz**anych RAMów

Może, albo po prostu, zwykły przypadek.

 

Eryk1663
komentarz
komentarz (edytowane)
5 godzin temu, Youki napisał:

Może, albo po prostu, zwykły przypadek.

 

 

No Może,. tylko ze az dziwne. ze przez 3 lata wszystko smigało a jak tylko włozyłem jego RAMy to odrazu takie cos :/

 

zobaczymy jutro / po jutrze. :P

Edytowane przez Eryk1663
Eryk1663
komentarz
komentarz (edytowane)

Hmmm, Dzis sobie grałem na GTXie 750 w LOLa , i mi prąd wywaliło znowu , tak jak na GTX 660. czyli przynajmniej wiadomo ze nie GTX jest popsuty tylko albo płyta główna albo zasilacz.. ja ogolnie stawiam na płyte głowną na 90% bo ma jakies zwarcie od jego RAMów gów**anych. ale przekonamy sie jutro na 100%. jak co to napisze pózniej jaki byl resultat :P

Edytowane przez Eryk1663
Eryk1663
komentarz
komentarz

Okay . podłączyłem od brata zasilacz. gram w PUBGA 2 godziny i narazie nic , spokój.. wiec wychodzi na to ze od jego chu**wych ramów zasilacz dostal zwarcie..

 

Ide pograc jeszcze z 2 godzinki zobaczymy..  jesli cos sie zmieni to napisze.


Dzieki,

Pozdrawiam.

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Dość niespotykane zachowanie, jeżeli winowajcą okaże się zasilacz.

Eryk1663
komentarz
komentarz

A sorry zapomnialem napisac.. Ze juz mam nowy zasilacz. gram od 3 dni i wszystko smiga.. bez zadnych problemów i odcinania prądu itp itd :) 

Dzieki za pomoc i czas..

 

A jezeli ktos by mial kiedys taki problem, i szuka tymczasowego rozwiązania bo niema hajsu na nowy zasilacz albo czeka az przyjdzie kurierem 5 dni , a chce pograc. to mozna tez sciąganc program MSi Afterburner, i obnizyc napięcie o 10-20V , i oczywiscie co za tym idzie Moc o 10-20%.. wiadomo , bedzie gorsza grafika / mniej FPSow , ale nie bedzie prądy wypier*alac :) .

 

zauwazylem ze tylko sie tak dzieje jak GPU uzywa maxymalną ilosc Volt , czyli tak jak mowilem wczesniej, jak sie duzo rzeczy ładuje na raz , i musi uzyc caly prąd mozliwy , to wtedy wyp***alało prąd, a jezeli ograniczymy w MSI Afterburner Volt do -20 , to GPU nigdy nie będzie pobierac Max prądu ile zasilacz pozwoli , bo ma blokade , jesli to ma sens?

Ciezko mi to wytlumaczyc, ale tak czy siak. 

Dzieki jeszcze raz,

Pozdrawiam.

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.